Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Cyfrowy detoks dla najmłodszych: Stavanger zakazuje telefonów w szkołach Edukacja
Monika Pianowska 06 grudnia 2019
10:00

Cyfrowy detoks dla najmłodszych: Stavanger zakazuje telefonów w szkołach

Skomentuj
Restrykcje dotyczące komputerów mają dotyczyć uczniów klas 1-4. adobe.stock/ fot. Syda Productions/ licencja standardowa
Dyskusja na temat tego, czy powinno się ograniczyć możliwość korzystania z telefonów komórkowych przez norweskich uczniów trwa w kraju fiordów od kilku lat. Na wprowadzenie zakazu używania komórek w czasie zajęć lekcyjnych decydowały się do tej pory pojedyncze placówki.
Nowe władze Stavanger postanowiły jednak pójść o krok dalej i zapewnić najmłodszym „odpoczynek” od dóbr techniki. W ostatnich dniach listopada politycy przedstawili plan budżetowy, w którym uwzględnili zapis o ograniczeniu dostępu do m.in. prywatnych komputerów w podstawówkach.

Co za dużo, to niezdrowo

Politycy ze Stavanger uznali, że cyfryzacja wśród dzieci zaszła za daleko, w związku z czym postanowili ograniczyć im dostęp do telefonów, tabletów czy komputerów. Wszystkie szkoły podstawowe w gminie otrzymają wkrótce przewodniki, jak wprowadzić zakaz stosowania komórek w podstawówkach przez uczniów klas 1-10.
W związku z postanowieniami włodarzy gminy z własnych komputerów nie skorzystają uczniowie klas 1-4 we wszystkich szkołach podstawowych w Stavanger. Gdy nauczyciel uzna to za konieczne, zostaną im natomiast udostępnione wspólne klasowe sprzęty. Politycy oszacowali w najnowszym planie budżetowym, że „cyfrowy detoks” zapewniony najmłodszym pozwoli gminie oszczędzić 12 milionów koron przez cztery lata.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas