Biznes i gospodarka

Rebranding stacji benzynowych Shell w krajach nordyckich. Wkrótce będą się nazywać St1

Monika Pianowska

29 września 2023 13:26

Udostępnij
na Facebooku
1
Rebranding stacji benzynowych Shell w krajach nordyckich. Wkrótce będą się nazywać St1

W 2015 roku St1 kupiła dużą część norweskiej działalności Shell. stock.adobe.com/ fot. Roland Magnusson/ Björn Wylezich/ tylko do użytku redakcyjnego

Od 2015 roku St1 jest właścicielem i operatorem około 300 stacji benzynowych norweskiej sieci Shell. Teraz firma ogłasza jednak, że już czas, aby zmieniły one nazwę i logo. Pod koniec kilkuletniego okresu przejściowego stacje zostaną przemianowane na St1 w  Norwegii, Szwecji i Finlandii, pisze St1 w komunikacie prasowym.
– Shell jest dobrym partnerem od lat i wielu z nas pracowało w firmie przed przejęciem w 2015 roku. Uważamy jednak, że nadszedł czas na dalszy rozwój własnej marki – mówi dyrektor marketingu Erlend Føleide w St1.

Muszla zniknie

W 2015 roku St1 kupiła dużą część norweskiej działalności Shell. Jednocześnie spółki zawarły umowę licencyjną, co oznacza, że ​​na stacjach wykorzystywany jest profil marki Shell.
St1 działa także w Finlandii i Szwecji, gdzie w 2010 roku wykupił działalność od Shell. Obecnie firma korzysta z logo i nazwy marki na wszystkich 1270 stacjach benzynowych, z czego 300 znajduje się w Norwegii. Obejmuje rosnącą sieć dystrybucji gazu i punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W skład sieci wchodzą markety, na których oprócz paliw i ładowania pojazdów elektrycznych działają także sklepy ogólnospożywcze, restauracje i myjnie samochodowe.
Nie podano dokładnej daty rebrandingu. St1 podaje jedynie do wiadomości, że okres przejściowy dobiega końca.
Źródła: St1, NTB
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


kotadolf .

29-09-2023 15:53

Muszelka-Szelka ladniejsza
p/s: co z Dania,przestala byc 'krajem nordyckim'?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok