Biznes i gospodarka

Polska stocznia buduje hybrydowy prom. Będzie pływał po fiordach Norwegii

Monika Pianowska

10 lipca 2024 19:36

Udostępnij
na Facebooku
1
Polska stocznia buduje hybrydowy prom. Będzie pływał po fiordach Norwegii

To już dziewiąty statek budowany w Remontowej Shipbuilding dla Torghatten Nord AS. wikimedia commons/ Oddvlar3/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

9 lipca w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding rozpoczęto montaż kadłuba jednostki zamówionej przez norweskiego zleceniodawcę. Będzie to prom pasażersko-samochodowym o napędzie hybrydowym dla jednej z największych firm żeglugowych w Norwegii – Torghatten Nord AS.
Podczas gdy na początku maja br. odbyła się uroczystość cięcia pierwszych blach, lipcowe położenie stępki oznacza przejście do kolejnego etapu budowy. Konstruowany w Gdańsku prom będzie przeznaczony do obsługi żeglugi po fiordach na trasie Stornes-Bjørnerå, pisze stocznia w komunikacie prasowym.
To już dziewiąty statek budowany w Remontowej Shipbuilding dla Torghatten Nord AS. Będzie wyposażony w napęd typu hybrydowego, silniki elektryczne na baterie, które będą doładowywane z sieci lądowej w czasie rozładunku/załadunku. Przekazanie promu armatorowi planowane jest w I kwartale 2026 r.
Źródło: Remontowa Shipbuilding
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


kotadolf .

11-07-2024 15:46

Jakie to typowe.
Gdansk:
Niemieckie miasto
Kolebka Solidarnosci czyt: konfidentøw i zlodzieji
...
no i obecnie, wylegarnia bialych niewolnikøw...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok