Norweskie firmy proszą o pomoc finansową od państwa. Zgłosiło się ich już 6000 Biznes i gospodarka
Monika Pianowska 21 kwietnia 2020
11:27

Norweskie firmy proszą o pomoc finansową od państwa. Zgłosiło się ich już 6000

Skomentuj
W ciągu kilkunastu godzin od otwarcia strony Urząd Podatkowy (Skatteetaten) otrzymał 1200 aplikacji. adobe stock/ licencja standardowa
W weekend 18-19 kwietnia uruchomiono portal internetowy, za pośrednictwem którego firmy dotknięte kryzysem wskutek epidemii koronawirusa w Norwegii mogą aplikować o pomoc finansową od państwa. Żeby uniknąć fali bankructw i ograniczyć zwolnienia pracowników, rząd umożliwił złożenie wniosku przez Kompensasjonsordning.no.
Nie trzeba było długo czekać na efekty: w ciągu kilkunastu godzin od otwarcia strony Urząd Podatkowy (Skatteetaten) otrzymał 1200 aplikacji norweskich przedsiębiorstw znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Po trzech dniach liczba ta urosła do 6 tysięcy. Pierwszeństwo miały firmy, które musiały wstrzymać działalność w związku z decyzjami władz. Od 20 kwietnia natomiast mogły się już zgłaszać pozostałe przedsiębiorstwa.
Reklama

Można dostać nawet 30 milionów

Na stronie Kompensasjonsordning.no można sprawdzić, komu przysługuje wsparcie finansowe i oszacować, ile pieniędzy można otrzymać dzięki instrukcjom krok po kroku dostępnym w dwóch wersjach językowych: po norwesku i po angielsku.

Maksymalna pula, jaką może w ramach pomocy od państwa dostać upadająca firma, to 30 milionów koron, podczas gdy w przypadku dużych przedsiębiorstw – nawet 80 milionów. Informacje, kto po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku skorzystał z pomocy i na jaką kwotę opiewało wsparcie finansowe, będą jawne.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas