Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zwabił kilkuset chłopców, teraz usłyszał werdykt. Pedofil rekordzista idzie za kratki Aktualności
Monika Pianowska 01 lipca 2019
13:06

Zwabił kilkuset chłopców, teraz usłyszał werdykt. Pedofil rekordzista idzie za kratki

3
Skomentuj
Mężczyzna przebywał w areszcie od 2016 roku. flickr.com/ fot. Global Panorama/ CC BY-SA 2.0
Zapadł wyrok w sprawie 27-latka z Romerike oskarżonego o kilkaset przestępstw na tle seksualnym – został uznany winnym wykorzystania 270 chłopców i młodych mężczyzn, głównie za pośrednictwem internetu. 28 czerwca usłyszał wyrok 16 lat pozbawienia wolności i karę finansową w wysokości 18,5 miliona koron, podają norweskie media.
Skazany, były norweski sędzia piłkarski, na przestrzeni kilku lat szantażował w internecie swoje ofiary, wyłudzając od nich materiały erotyczne. Do większości przypadków przyznał się podczas procesu, który rozpoczął się w styczniu bieżącego roku. Według prokuratora to największa tego typu sprawa w kraju fiordów.
Reklama

Udawał dziewczynę

Norweg podszywał się pod nastolatki i funkcjonując w internecie z imieniem Sandra lub Henriette, w czasie rozmów na wideoczatach, serwisach typu Skype, KIK czy LINE namawiał swoje ofiary – chłopców w wieku od 9 do 18 lat – do nagrania aktu seksualnego. W zamian oferował m.in. pieniądze, snus lub zdjęcia erotyczne.

Z obietnic jednak się nie wywiązywał, tylko groził rozmówcom, że opublikuje nadesłane mu filmy w internecie, jeśli nie otrzyma kolejnych. W ten sposób zgromadził na dysku przynajmniej 16 463 pliki. Wśród popełnionych przez niego przestępstw w akcie oskarżenia znalazł się również gwałt.

Polował w internecie przez kilka lat

Pedofil grasował w sieci w latach 2013-2016 i przez ten czas wykorzystał 270 osób. Byli to przeważnie chłopcy w wieku 13-16 lat, pochodzący z Norwegii, Szwecji i Danii. Tylko jeden z nich odważył się zgłosić sprawę, a matka innego odkryła, co przytrafiło się jej dziecku. 27-letni obecnie przestępca wpadł dopiero w 2016 roku po tym, jak umówił się z jedną z wykorzystanych przez siebie osób na spotkanie.

W mieszkaniu skazanego znaleziono ogromne ilości zdjęć i nagrań pedofilskich, co stanowiło podstawę do uruchomienia śledztwa i umieszczenia mężczyzny w areszcie, gdzie przebywał aż do rozpoczęcia procesu, czyli stycznia 2019 roku. 28 czerwca sąd ogłosił wyrok 16 lat więzienia, ponadto skazany musi zapłacić swoim ofiarom odszkodowanie na łączną kwotę 18,5 miliona koron. Na potrzeby tej bezprecedensowej sprawy przesłuchano ponad 400 osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Key Ar
Key Ar 02-07-2019 13:17

Na Krola Norwegii go !

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kamil k*****l
kamil k*****l 01-07-2019 23:30

a co b nie przezyl???? a ten co siedzial niewinnie 18 lat za gwalt i glowe tej dziewczynki??? mial p********* r****** go ale nic wiecej

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
jura gładysz
jura gładysz 01-07-2019 18:55

Terz mi kara kupa śmiechu w Polsce przynajmiej dostał by kare od innych skazanych we więzieniu jak by przeżył w polskim więzieniu miesiąc to był by cud

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas