Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Aktualności

Zmiany na koronawirusowej mapie: kolejne regiony Norwegii zaznaczone na czerwono

Emil Bogumił

10 września 2021 11:19

Udostępnij
na Facebooku
13
Zmiany na koronawirusowej mapie: kolejne regiony Norwegii zaznaczone na czerwono

Sytuacja epidemiczna pogarsza się w niemal całej Europie. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób zaktualizowało mapę prezentującą wskaźnik zachorowań w Europie. Od dziewiątego września jedynymi w pełni zielonymi państwami pozostaną Polska i Czechy. Sytuacja epidemiczna zdecydowanie pogorszyła się m.in. w Norwegii.
Reklama
Jak wynika z danych przedstawionych dziewiątego września, Oslo jest jedynym obszarem w regionie nordyckim zaznaczonym kolorem ciemnoczerwonym. Mapa jako czerwone przedstawia Trøndelag i Møre og Romsdal oraz Agder, Viken i Vestland. W pozostałej części Europy nie doszło do większych zmian. Do wyjątków należy Cypr, który zaznaczono na czerwono. Oznacza to, że podróżujący z tego państwa, nie będą objęci kwarantanną w hotelu. Do ósmego września wyspę oznaczano na ciemnoczerwono.

Polska zieloną wyspą

Z tygodnia na tydzień zmniejsza się liczba europejskich regionów, które pozostają zielone. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Polski oraz Czech, w których żaden obszar nie jest zaznaczony na żółto lub czerwono. Do grupy do niedawna należała Słowacja i Węgry. ECDC zmieniło jednak kolor pojedynczych regionów. W trudnej sytuacji są popularne państwa turystyczne, m.in. Hiszpania, Chorwacja, Francja i Grecja. Sytuacja epidemiczna większości obszarów jest w nich określana jako poważna.
Mapa ECDC zaktualizowana dziewiątego września 2021 roku.

Mapa ECDC zaktualizowana dziewiątego września 2021 roku.

Osoby podróżujące do Norwegii z państw oznaczonych na zielono nie mają obowiązku poddania się kwarantannie oraz wykonania testu przed przekroczeniem granicy. Prawo wymaga tego od pasażerów przyjeżdżających lub przylatujących z obszarów żółtych, czerwonych oraz ciemnoczerwonych. Posiadacze certyfikatów covidowych pozostają zwolnieni z restrykcji wjazdowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

12-09-2021 20:16

...poziom A2 w mowie i pismie oraz egzamin WOS !!
...kupowanie bulek i rozmowa o robocie to żaden poziom..to jest dukanie.....
...A2 to jest wysoki poziom...jeszcze niedawno były wyższe wymagania
...to jest jezyk obcy...z polskim mielibyśmy duże problemy podczas egzaminu na tym poziomie...

Riggman

12-09-2021 19:44

staly pobyt nie ma sie nic do tego czy jestesmy w EU czy nie a zeby paszport to trzeba isc na ten caly norskprøve i zdac tam chyba teraz na A2. Wiadomo ze A2 to poziom jakbys szedl po bulki do kiwi ale to jest zawracanie dupy niepotrzebne

Ja mam ten caly staly pobyt to wystarczylo sie tylko umowic na spotkanie w UDI i babce powiedziec dlaczego ta norwegia jest tak wspaniala....

Pozatym jak byla ta cala pandemia i hotele to jak miales staly pobyt to nikt Ci nie zawracal dupy na granicy

boj fra oszlo

12-09-2021 19:36

Riggman napisał:
paszport tak naprawde do niczego nie jest potrzebny, wystarczy staly pobyt czyli tzw varig opphold

...hmmm?
...stały pobyt może przestac być stały ..np.jak EU opuści Polska lub EU przestanie istnieć...political fiction?
...a obywatelstwa nikt cie nie pozbawi
...czyli socjal,mieszkanie socjalne,renta,emerytura bedzie ci sie nalezała zawsze..a i chyba nie ma wątpliwości ,że opieka konsularna norweska jest na wyższym poziomie....długo by wymieniać plusy...minusów nie widze,bo zachowujesz polski paszport,obywatelstwo...nic nie tracisz a coś zyskujesz...chociaż to coś finansowo wypada lepiej...
...Ps...wróć do Polski...i sprawdz co zaoferuje ci Ojczyzna po tylu latach pobytu zagranicą...obawiam się ,że niewiele....

Riggman

12-09-2021 19:17

paszport tak naprawde do niczego nie jest potrzebny, wystarczy staly pobyt czyli tzw varig opphold

boj fra oszlo

12-09-2021 17:52

...chociaż jeden kumaty,który wziął paszport norwewski, jak dawali
..przecież nie trzeba zdawać na makulature polski....
...kiedyś mozna było dostac na żonke...teraz i tak trza gdakać po norwesku i zdać egzaminy
...brawo ty!

Maakooooossski!!!!
źle cię potraktowali!!!! rasistowsko???? publicznie gorzej niż Norwegów????
I co z tym zrobiłeś oprócz wylewania żali na forum????
Bałeś się że jak się odezwiesz to stracisz robotę ?
Pozwalasz się traktować jak śmieć to będą tak cię traktować, czy to w Norwegi czy Niemczech czy w Burkina-Faso !!!! Potem płacze jeden z drugim, potomek niepiśmiennego chłopa pańszczyźnianego co w 45 dostał w dzierżawę ziemie od Stalina i pierwszy raz cywilizację widział jak na lotnisko go wieźli że go źle traktują.
W każdym UDI jest pokój z napisem SKARGI NA PRACODAWCÓW. Idź i przedstaw sytuację jak jesteś pewny swojego,będzie spotkanie pojednawcze a jak nie pomoże to sąd. Czy tylko w necie będziesz płakał na swoją niedolę????
Mam dwa paszporty pajacu.

Swojak z PL

12-09-2021 16:14

socks AND sandals AND moustache Czytając twoje wypowiedzi utwierdziłem się w przekonaniu że masz coś z garem . Jedynie co potrafisz to ubliżanie innym na tym forum Dla mnie jesteś po prostu pustym dzbanem . Nie wiem kto to jakiś tam makoooski. A tak na zakończenie wyrobiłeś już sobie paszport Norweski by być ala Norweg i zrzekłeś się Polskiego ?

Tabmoc Al Throm

3 godziny temu

Nikt nie zawiesza calych projektow.

ok. 9-tej rano zadzwonił chłopak że wczoraj robił test i teraz dostał wynik pozytywny, wszyscy z projektu wysłani na testy, od razu. Kto dostawał negatywny wynik to na drugi dzień stawiał się w pracy. Brechty były bo różnie sms-y dostawali i cały dzień się złazili .

Tabmoc Al Throm

12-09-2021 10:37

Nikt nie zawiesza calych projektow.

Polkrzysiek

2 dni temu

Do socks AND sandals AND moustache

Jak zwykle nie potrafisz przyjąć opinię innych , którzy mają swoje zdanie na rożne tematy publikowane na MN oraz zaraz ubliżasz wszystkim którzy mają inne zdanie niż twoje . Mi osobiście powiedział Norweg na budowie parę miesięcy temu że Polacy roznoszą koronawirusa . Jak jeden chłopak z Polski miał pozytywny test to wszystkich Polaków z tej firmy wysłali na kwarantannę mimo że nie robili razem . Gdy po 2 mc Norweg miał koronawirusa to tylko on został izolowany reszta jak gdyby nic się nie stało.

Opinia to jedno a sianie wiejskiej propagandy i oskarżanie tych którzy nie mogą się obronić to drugie.
Nigdy Norweg ci nie powiedział że Polacy roznoszą wirusa, ewentualnie że obcokrajowcy. Jak ktoś ma w pracy pozytywny wynik to zawieszają cały projekt do czasu przetestowania wszystkich. Dymasz gdzieś na czarno i nie masz pojęcia o czym piszesz, powtarzasz zasłyszane gdzieś bzdury od innych sado-maso, bo jak można nazwać kogoś komu nie podoba się kraj w którym przebywa, czuje się tu źle, uważa że jest wykorzystywany i szkalowany oraz nienawidzi jego gospodarzy?
I na koniec, makoooski,powtarzasz się, załóż jeszcze więcej kont to się przestaniesz gubić.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram