Sprawdź, czy masz prawo do odpisów pendlera

Zrób test
Aktualności

Zmiana oznaczeń na mapie zakażeń: nowe obszary w regionie nordyckim objęte kwarantanną

Monika Pianowska

27 listopada 2020 10:32

Udostępnij
na Facebooku

FHI zaleciło również zniesienie kwarantanny wjazdowej dla fińskich okręgów Sawonia Wschodnia i Laponia. adobe stock/ licencja standardowa

Na podstawie cotygodniowej oceny sytuacji zakażeń koronawirusem przeprowadzanej przez Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) rząd zdecydował, że kilka regionów Finlandii zmieni na mapie infekcji kolor z żółtego na czerwony i odwrotnie. Władze poinformowały o tym w rządowym komunikacie prasowym z 26 listopada.
Od północy w nocy z piątku na sobotę 28 listopada wszyscy podróżni z Finlandii Środkowej, Karelii Północnej, Pirkanmaa i Päijät-Häme, którzy przybędą do Norwegii, zostaną poddani kwarantannie przez dziesięć dni.
FHI zaleciło również zniesienie kwarantanny wjazdowej dla fińskich okręgów Sawonia Wschodnia i Laponia, oprócz Wysp Alandzkich. Te obszary na mapie zakażeń w Europie przechodzą z czerwonego poziomu na żółty.
W pozostałej części regionu nordyckiego i UE / EOG / Schengen nie będzie żadnych zmian. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie po obszarze EOG / Schengen, które nie jest bezwzględnie konieczne.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram