Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Złodzieje cyjanku potasu aresztowani. Obydwaj to Polacy Aktualności
Monika Pianowska 02 marca 2019
14:17

Złodzieje cyjanku potasu aresztowani. Obydwaj to Polacy

15
Skomentuj
Policja namierzyła jednego z podejrzanych w pomieszczeniu do przechowywania obornika. MN
Dwie osoby podejrzane o związek ze sprawą kradzieży furgonetki z cyjankiem potasu zostały aresztowane, poinformowała dziś w oficjalnym komunikacie norweska policja. Mężczyźni, którzy byli w posiadaniu poszukiwanych chemikaliów, to Polacy.
Obydwaj wzbudzili podejrzenia funkcjonariuszy, gdy 1 marca wieczorem zatrzymano ich auto do rutynowej kontroli. Zanim w ogóle doszło do rozmowy z oficerem policji, kierowca i pasażer odjechali. Wówczas rozpoczął się pościg – zaangażowano do niego kilka patroli i helikopter. Samochód, jak i uciekinierów odnaleziono w Kjærstad (Gjerdrum).

Pojazd inny, ale towar się zgadzał

Dostawczego auta, srebrnego Mercedesa Sprintera, skradzionego przy stacji Lørenskog na granicy okręgów Oslo i Akershus poszukiwano od 20 lutego. Poza lekami, które przewoźnik miał dostarczyć norweskim szpitalom, w załadunku znajdował się pojemnik z cyjankiem potasu, którego ilość wystarczyłaby do uśmiercenia 125 osób. Niebezpieczną dla człowieka substancję na potrzeby badań zamówił od zagranicznej firmy farmaceutycznej wydział matematyczno-przyrodniczy stołecznego uniwersytetu.
Zatrzymanym do kontroli w piątek wieczorem samochodem było co prawda osobowe audi, jednak – jak okazało się po niedługim czasie – przechowywano w nim wspomniane towary. Świadczył o tym chociażby załączony kwit wysyłkowy do stołecznej uczelni.

Uciekinier skrył się w... oborniku

Za mężczyznami, którzy uciekli przed kontrolą funkcjonariuszy, wysłano patrole pościgowe. Ostatecznie porzucony pojazd przewożący zaginiony pojemnik z 25 gramami cyjanku potasu, jak i poszukiwanych zbiegów, namierzono w Kjærstad (Gjerdrum). Jeden z aresztowanych ukrył się w pomieszczeniu gospodarczym do przechowywania gnoju, wytropił go pies policyjny. Drugi mężczyzna znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa.
Obaj zatrzymani to Polacy w wieku 52 i 33 lat. Byli już znani policji. Mężczyźni zostali oskarżeni o kradzież, a szczegółowe dochodzenie, w jakim stopniu byli powiązani ze sprawą zaginięcia dostawczego mercedesa i jego ładunku, ruszy w poniedziałek.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
betty123
betty123 10-03-2019 14:01

Przykro i wstyd..

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 10-03-2019 12:58

...kradną co popadnie
...co w rączki wpadnie!
...taki narut!
...złodziej i pijak to jest ...ktoś
...uczciwy jest uznany za ...naiwniaka
...brak zachamowań
...alkoholizm
...buractwo
...kompleksy
...brud,smród i ubóstwo moralne...
...żenuła

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
jacek lytaw
jacek lytaw 10-03-2019 12:22
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 04-03-2019 11:10

bojfraoszlo napisał:
....jeszcze niedawno domów nie zamykali
...i rowery stały na ulicach bez blokad
...i garaże były otwarte
...nie wspomne o łodziach i ich silnikach motorowych
...także narzędzia budowlane zostawiali bez zabezpieczeń
...żenuła na całego
...Ps. czasami mam wrażenie,że najbardziej oburzeni są złodzieje
...chyba dlatego ,że coraz trudniej jest coś ukraść
...


Prawdziwy polski patriota kradnie co popadnie, a nuz sie przyda?
Najwazniejsze, zeby tym glupcom norweskim pokazac, kto jest panem swiata.

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 03-03-2019 16:47

Asikhb napisał:
Wloczykijaszlak napisał:
Świat się zmienia, a gdy żałujecie, że nie jest jak było, to nie jesteście gotowi by żyć dzisiaj i świat zmaterializuje wam wasze żale. Zalecam pracę nad swoim charakterem dla tych co \\\"wszystko wiedzą najlepiej\\\". Pycha to wasz problem, a nie to że ktoś coś.
Może zaleć też ludziom, żeby przestali kraść. Świat zmieni się na lepsze w jeden dzień.


...włóczykija natchnęło po sumie

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 03-03-2019 16:36

Wloczykijaszlak napisał:
Świat się zmienia, a gdy żałujecie, że nie jest jak było, to nie jesteście gotowi by żyć dzisiaj i świat zmaterializuje wam wasze żale. Zalecam pracę nad swoim charakterem dla tych co \"wszystko wiedzą najlepiej\". Pycha to wasz problem, a nie to że ktoś coś.

Może zaleć też ludziom, żeby przestali kraść. Świat zmieni się na lepsze w jeden dzień.

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Paweł Z.
Paweł Z. 03-03-2019 15:47

Świat się zmienia, a gdy żałujecie, że nie jest jak było, to nie jesteście gotowi by żyć dzisiaj i świat zmaterializuje wam wasze żale. Zalecam pracę nad swoim charakterem dla tych co "wszystko wiedzą najlepiej". Pycha to wasz problem, a nie to że ktoś coś.

-11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 03-03-2019 14:08

....jeszcze niedawno domów nie zamykali
...i rowery stały na ulicach bez blokad
...i garaże były otwarte
...nie wspomne o łodziach i ich silnikach motorowych
...także narzędzia budowlane zostawiali bez zabezpieczeń
...żenuła na całego
...Ps. czasami mam wrażenie,że najbardziej oburzeni są złodzieje
...chyba dlatego ,że coraz trudniej jest coś ukraść
...

28
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 03-03-2019 13:44

Wiem, że to kontrowersyjne, ale myślę czasem, że wprowadzenie wolnego przepływu ludzie w obszarze Schengen nie było najlepszym pomysłem. Kiedyś potrzebne było: zaproszenie, waluta i paszport. Jakoś wtedy Norwedzy mogli zostawiać niezamknięte samochody pod domem.

21
Odpowiedz