Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Poszukiwania furgonetki z cyjankiem w toku. Wystarczyłoby go do zabicia 125 osób Aktualności
Monika Pianowska 27 lutego 2019
12:57

Poszukiwania furgonetki z cyjankiem w toku. Wystarczyłoby go do zabicia 125 osób

1
Skomentuj
Poszukiwany samochód to srebrny Mercedes Sprinter. Policja twierdzi, że pojazd może znajdować się już poza Norwegią. wikimedia.org/ fot. M 93/ Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Niemcy (CC BY-SA 3.0 DE)
Wciąż nie udało się zlokalizować samochodu dostawczego skradzionego przed tygodniem przy stacji Lørenskog na granicy okręgów Oslo i Akershus. Poszukiwany srebrny Mercedes Sprinter przewoził pojemnik z cyjankiem potasu, którego ilość wystarczyłaby do zabicia 125 osób.
Niebezpieczną dla człowieka substancję na potrzeby badań zamówił od zagranicznej firmy farmaceutycznej wydział matematyczno-przyrodniczy stołecznego uniwersytetu. Policja zakłada, że złodzieje mogli pozbyć się towaru, a auto już nie znajduje się na terenie Norwegii.
Reklama

Mogli pozbyć się ładunku

20 lutego furgonetka zniknęła sprzed stacji Lørenskog oddalonej od Sentralstasjon w Oslo o niespełna 15 km. Miała dostarczyć leki do norweskich szpitali, wśród załadunku znajdował się także trujący cyjanek potasu. Pojemnik z substancją nie trafił jednak w ręce naukowców z Uniwersytetu w Oslo, którzy kupili go do badań.

25-gramowe opakowanie z produktem marki Sigma Aldrich, należącej do koncernu Merck, jest warte raptem 209 koron, jednak z oczywistych przyczyn nie każdy może je kupić. Ponieważ nie wiadomo, czy to pojazd, czy jego ładunek były celem złodziei, policja nie wyklucza, że chemikalia zostały przez nich wyrzucone. Właśnie dlatego uczula potencjalnych znalazców pojemnika z cyjankiem, aby zachowali ostrożność – połknięcie 0,2-gramowej dawki wystarczy do śmiertelnego otrucia człowieka. Istnieje również podejrzenie, że furgonetka została już wywieziona z Norwegii, w związku z czym poinformowano odpowiednie służby za granicą.

Poszukiwane biało-czerwone opakowanie o średnicy 4,2 cm mierzy 9,5 cm wysokości zawiera cyjanek potasu w postaci proszku bądź soli.

Poszukiwany jest srebrny Mercedes Sprinter.
Poszukiwany jest srebrny Mercedes Sprinter. wikimedia.org/ fot. Matthias93/ CC BY-SA 3.0
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
elektryk_86
elektryk_86 27-02-2019 19:17

Jak to szukają ? A instrukcję od nadawcy i DGN to przewoźnik przeczytał ? W jaki sposób można zgubić pojazd jadący na restrykcjach S9 i S14 ? Sigma zawsze daje paręnaście stron w co najmniej 3 językach, nawet do kartonika. Dla tego przewoźnika był to ostatni transport czegokolwiek zlecony przez Merck. Janusze transportu pełną gębą.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas