Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zimowe opony przydadzą się w Østlandet: początek maja pod znakiem śniegu Aktualności
Monika Pianowska 06 maja 2019
14:08

Zimowe opony przydadzą się w Østlandet: początek maja pod znakiem śniegu

Skomentuj
W wielu miejscach na południowym wschodzie kraju na drogach panują niebezpieczne warunki. publicdomainpictures.net
Norwegowie nie zdążyli się nacieszyć wiosenną pogodą. Po rekordowo ciepłym i niemal bezdeszczowym kwietniu z początkiem maja nad fiordy wróciła zima. W wielu miejscach na południowym wschodzie kraju na drogach panują niebezpieczne warunki – śnieg i błoto pośniegowe pojawiły się m.in. w okręgach Hedmark, Oppland i północnej części Akershus. Policja apeluje do kierowców o rezygnację z letnich opon.
Jednocześnie w nocy z 5 na 6 maja region Nord-Norge zalała fala mrozów. Wszystkie najniższe temperatury przed nadejściem poniedziałku zarejestrowały stacje pomiarowe właśnie na północy Norwegii (od -8,6 do nawet -11,2 stopni Celsjusza).
Powyżej mapa z najniższymi temperaturami, które w nocy z 5 na 6 maja miały miejsce na północy Norwegii.

Uwaga: ślisko!

W związku z opadami śniegu meteorolodzy ogłosili żółty poziom zagrożenia dla Oslo, Akershus, Oppland, Buskerud, Vestfold i Hedmark, w okolicach Lillehammer, Hamar i Trysil w ciągu poniedziałku może go spaść nawet do 25 cm. Śnieg i śnieg z deszczem to jednak ich zdaniem dobry zwiastun w obliczu do niedawna alarmująco wysokiego zagrożenia pożarami praktycznie w całym południowym regionie kraju.

Według Państwowego Zarządu Dróg i Administracji (Statens vegvesen) najtrudniejsze warunki panują na jezdniach w Østerdalen, Rendalen, Trysil, Engerdalen, Glåmdalen i Finnskogen. Wyjątkowo ślisko jest także w Elverum i Toten.
Powyżej przewidywane największe nasilenie opadów śniegu i deszczu ze śniegiem w Norwegii w poniedziałek.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas