Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nadchodzi załamanie pogody. Początek maja przyniesie znaczne ochłodzenie Aktualności
Maja Zych 30 kwietnia 2019
11:34

Nadchodzi załamanie pogody. Początek maja przyniesie znaczne ochłodzenie

1
Skomentuj
Pogoda może też utrudnić zwiedzanie turystom, który weekend majowy chcą spędzić właśnie w Norwegii. Fotolia.com / Royalty Free
Wiele osób z utęsknieniem czeka na początek maja, który większość przywita dniem wolnym od pracy lub też dłuższym urlopem. Warunki atmosferyczne w tym czasie mogą jednak znacznie rozczarować tych, którzy planują spędzać czas na świeżym powietrzu – już od 1 maja prognozowana jest zmiana pogody – przyniesie kilkunastostopniowe ochłodzenie i opady deszczu. Najgorzej ma być w piątek, bo tego dnia w stolicy termometry pokażą maksymalnie 9 °C.
Zmiana pogody może się okazać szokiem dla mieszkańców, którzy w ostatnich dniach mogli cieszyć się iście letnimi dniami z temperaturami przekraczającymi 20 °C.
Reklama

Duże ochłodzenie

W najbliższych dniach mieszkańców Norwegii czeka dość duże ochłodzenie, które wywoła polarne powietrze nadchodzące z północy. Pogoda w rejonie Nord-Norge zacznie zmieniać się już w środę 1 maja, jednak południowa część kraju dopiero w czwartek odczuje drastyczny spadek temperatury – w stolicy termometry mają pokazać nawet 5-8 °C w dzień i 2-3 °C w nocy. Na północy kraju oraz w górach  możliwa jest też temperatura poniżej 0 °C, dlatego warto pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań oraz odpowiednim przygotowaniu samochodu – na drogach może się bowiem zrobić ślisko.

Będzie deszczowo

W pierwszych dniach maja mieszkańcy Norwegii muszą przygotować się też na opady. Na północy zapowiadany jest śnieg i deszcz ze śniegiem, podczas gdy w środkowej części kraju prognozuje się obfite opady deszczu. Słonecznie i sucho ma być jednie na południu.
Deszcz to jednak dobra wiadomość ze względu na wysokie zagrożenie pożarowe, które obowiązuje przede wszystkim w zachodniej i środkowej części kraju. W ostatnich dniach z powodu suszy doszło już do poważnych pożarów, które strawiły setki hektarów lasów oraz terenów zielonych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Filip7
Filip7 30-04-2019 22:17

Nic nowego kwestia przyzwyczajenia do pogody zmiennej..

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas