Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zburzą parking z 1300 samochodami w środku? „Być może nigdy ich nie wydostaniemy” Aktualności
Monika Pianowska 10 stycznia 2020
14:14

Zburzą parking z 1300 samochodami w środku? „Być może nigdy ich nie wydostaniemy”

3
Skomentuj
Dopóki nie zapadnie decyzja o zburzeniu budynku najlepiej zachowane i zaparkowane w najłatwiej dostępnych miejscach auta firma próbuje holować przy pomocy specjalnej maszyny. stock.adobe.com/ fot. patcharaporn1984/ licencja standardowa
Trwa szacowanie strat i zniszczeń po wtorkowym ogromnym pożarze parkingu przy lotnisku w Stavanger.  Służby podają, że w momencie pożaru zaparkowano tam 1600 aut, z czego 300 zostało doszczętnie zniszczonych.  Prawdopodobne, że parking runie, jednak nadal stoi tam 1300 samochodów. – Być może nigdy ich nie wydostaniemy – mówi dowódca straży pożarnej. 
Wszystko zależy od oceny specjalistów w sprawie stabilności budynku. Możliwe, że w wyniku naruszenia konstrukcji przez płomienie – a temperatura w środku dochodziła do tysiąca stopni, wpływając na stan żelaza i betonu – jest ona na tyle niestabilna i niebezpieczna, że trzeba będzie ją zburzyć, poświęcając wciąż znajdujące się na jej terenie auta.
Reklama

Czekają na decyzję

Oceną sytuacji zajmie się zewnętrzna firma, lecz według dyrektor portu lotniczego Stavanger-Sola, Anette Sigmundstad, jej przedstawiciele nie wejdą na teren budynku, bo może się to okazać zbyt ryzykowne, podaje NRK. Obecnie trwają prace nad wydobywaniem samochodów ocalałych z pożaru. Dopóki nie zapadnie decyzja o zburzeniu budynku te najlepiej zachowane i zaparkowane w najłatwiej dostępnych miejscach firma próbuje holować przy pomocy specjalnej maszyny.
Pożar na parkingu lotniska w Stavanger wybuchł 7 stycznia. Według informacji policji płomienie rozeszły się po budynku po zapaleniu się Opla Zafiry z 2005 roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Tomek Szy
Tomek Szy 11-01-2020 17:03

wszystkie ople do lamusa ....

-10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
marcin kolonko
marcin kolonko 10-01-2020 15:45

Niech mi zapłacą 10tys od auta i worek kluczyków i od jutra zaczynam

60
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas