Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Potwierdź swoje wykształcenie w Norwegii

Reklama

Aktualności

Zakaz serwowania alkoholu i zamknięte siłownie: od dziś w Norwegii częściowy lockdown

Monika Pianowska

15 grudnia 2021 11:39

Udostępnij
na Facebooku
Zakaz serwowania alkoholu i zamknięte siłownie: od dziś w Norwegii częściowy lockdown

Zakaz serwowania alkoholu w lokalach gastronomicznych to jeden z ogłoszonych nowych środków kontroli emisji koronawirusa w Norwegii. stock.adobe.com/licencja standardowa

Kto wczoraj wieczorem nie zdążył wypić w pubie butelki piwa czy lampki wina w restauracji, na kolejną okazję będzie musiał poczekać minimum cztery tygodnie. Chociaż bowiem wielu mieszkańców odczuje to jak lockdown, czego jest świadomy sam premier Støre, norweskie władze zdecydowały się wprowadzić w kraju fiordów kolejne restrykcje.
Zakaz serwowania alkoholu w lokalach gastronomicznych to jeden z ogłoszonych dwa dni temu środków. Obostrzenia obowiązują od dziś i mają pomóc w spowolnieniu rozprzestrzeniania się infekcji covid-19, szczególnie wywołanych nowym wariantem koronawirusa, omikronem.

Ograniczone życie towarzyskie

Zgodnie z zaleceniem organów ds. zdrowia rząd postanowił zakazać wydawania alkoholu we wszystkich barach, restauracjach i hotelach w kraju fiordów oraz ograniczyć dystrybucję alkoholu na organizowanych w przyszłości wydarzeniach. Władze ogłosiły również zaostrzenie przepisów dla szkół oraz zamknięcie siłowni i basenów dla niektórych użytkowników.
Władze ogłosiły również zaostrzenie przepisów dla szkół oraz zamknięcie siłowni i basenów dla niektórych użytkowników.

Władze ogłosiły również zaostrzenie przepisów dla szkół oraz zamknięcie siłowni i basenów dla niektórych użytkowników.stock.adobe.com/licencja standardowa

Ograniczenia dotkną także pozostałych sfer życia towarzyskiego i publicznego. Na spotkanie prywatne w domu można zaprosić maksymalnie 10 osób, a 20 gości w okresie Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Poza domem, w spotkaniach prywatnych w miejscach publicznych lub wynajmowanych lokalach, może uczestniczyć maksymalnie 20 osób.

Zachować dystans i pracować z domu

Wydarzenia publiczne organizowane na zewnątrz mogą mieć do 100 uczestników, jeśli nie mają oni stałego przydzielonego miejsca. W nabożeństwach żałobnych i pogrzebach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.
Przede wszystkim władze apelują, aby w każdej sytuacji zachowywać minimum metr odległości od innych i stosować maseczki zakrywające usta i nos w większej liczbie sytuacji. Lokale gastronomiczne zobowiązane są prowadzić rejestr gości. Rząd zachęca do rezygnacji z transportu publicznego, i wdrażania pracy zdalnej, jeśli to możliwe.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok