Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Zakaz lotów do USA utrzymany: restrykcje dotkną Polaków i Norwegów

Emil Bogumił

26 stycznia 2021 10:42

Udostępnij
na Facebooku
2

Amerykanie boją się zmutowanych odmian koronawirusa. wikimedia.org

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował, że utrzyma zakaz lotów ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Brazylii. Komunikat w tej sprawie wydała rzecznik Białego Domu Jen Psaki. 18 stycznia, kiedy prezydentem był jeszcze Donald Trump, amerykańska administracja informowała o zniesieniu zakazu.
Reklama
Amerykańskie ograniczenia podróży międzynarodowych zostały wprowadzone w marcu 2020 roku. Obejmowały 26 państw strefy Schengen, a także Wielką Brytanię, Irlandię oraz Brazylię. Joe Biden poinformował, że zakaz zostanie rozszerzony o podróżujących z Republiki Południowej Afryki. Prezydent USA zwrócił uwagę, że nie chce dopuścić do transmisji zmutowanych odmian koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej: Komunikat rzecznik Białego Domu Jen Psaki o odwołaniu decyzji Donalda Trumpa. – To nie czas na odwoływanie restrykcji związanych z międzynarodowymi podróżami – zwróciła uwagę polityk.

Branża naciskała na Donalda Trumpa

W ostatnich dniach prezydentury Donalda Trumpa, branża lotnicza naciskała na Donalda Trumpa, by ten zniósł restrykcje związane z ograniczeniem podróży do USA. Do likwidacji obostrzeń doszło 18 stycznia. Jednocześnie, nowe przepisy wprowadziły nakaz posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed odlotem. 24 stycznia administracja Joe Bidena poinformowała, że zmiana decyzji wydanej przez Donalda Trumpa będzie jednym z pierwszych zadań nowego Prezydenta USA.
Departament Stanu USA dopuszcza przekroczenie granicy przez naukowców, dziennikarzy, studentów i część europejskich inwestorów. Na takich samych zasadach do Stanów Zjednoczonych zostaną wpuszczone osoby, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa narodowego lub zdrowia publicznego. 

24 stycznia USA przekroczyło próg 25 milionów wykrytych przypadków koronawirusa. Liczba zgonów wynosi ponad 420 tys.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tomasz Lenartowicz

26-01-2021 12:58

Sleepy i Kamala są mocno zdeterminowani aby „odkręcić” wszystko co Trump usprawnił.
Mogą wprowadzić ponownie wizy dla Polaków.
No wtedy kiedy Covid nie będzie hamulcem.
Miejcie rękę „na pulsie” kiedy to nastąpi.

Rafik71

26-01-2021 10:58

I bardzo dobrze .po co przywozic z Ameryki wirusy ...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram