Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zabójca Polaka trafi za kratki. Wyrok nie jest najwyższy Aktualności
Monika Pianowska 18 października 2019
09:00

Zabójca Polaka trafi za kratki. Wyrok nie jest najwyższy

Skomentuj
Zdarzenie miało miejsce w marcu 2018 roku na terenie kompleksu garażowego w dzielnicy Bjørndal. Rozprawa odbyła się w sądzie w Oslo (na zdjęciu). wikimedia.org/public domain
34-latek oskarżony o doprowadzenie do śmierci Polaka w Oslo 17 października został skazany na 13,5 roku więzienia i łączną karę finansową w wysokości 450 tys. koron. Mężczyzna nie przyznał się do zabójstwa – w sądzie utrzymywał, że nie zastrzelił ofiary, a doszło do wypadku.
Zdarzenie miało miejsce w marcu 2018 roku na terenie kompleksu garażowego w dzielnicy Bjørndal. 31-letniego Polaka znaleziono tam w stanie krytycznym z raną postrzałową. Zmarł w szpitalu następnego dnia wskutek odniesionych obrażeń.
Reklama
Jak podaje TV2, tuż przed zdarzeniem 31-latek zauważył, że samochód sprawcy ugrzązł w śniegu i postanowił mu pomóc. Wówczas między mężczyznami miało dojść do kłótni. Chociaż oskarżony twierdził podczas rozprawy, że trzymana przez niego broń wystrzeliła sama w wyniku szarpaniny, na nagraniu z monitoringu widać, jak 34-latek wyjmuje pistolet maszynowy jeszcze przed podejściem do Polaka.

Ofiara nie była agresywna

Tłumaczenia, że sprawca wyjął broń, bo poczuł się zagrożony i chciał jej jedynie użyć w bijatyce, nie przekonały sądu. Dowody wskazywały bowiem, że zmarły obecnie 31-latek wcale nie zachowywał się agresywnie, a w momencie oddania strzału oddalał się z miejsca zdarzenia. Ponadto w aucie skazanego znaleziono jeszcze kilka pistoletów i narkotyki. W przeddzień tragedii w innych dzielnicach Oslo, Lambertsete i Jordal, również doszło do strzelanin. Policja powiązała je z porachunkami środowisk przestępczych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas