Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zabił współwięźnia. Za lincz na pedofilu grozi mu 21 lat Aktualności
Monika Pianowska 28 października 2017
08:00

Zabił współwięźnia. Za lincz na pedofilu grozi mu 21 lat

8
Skomentuj
Więzienie w Ringerike to zakład o zaostrzonym rygorze. Trafia się tam za ciężkie przestępstwa. MN
Mężczyźnie polsko-norweskiego pochodzenia, który w lutym zamordował współwięźnia na terenie zakładu karnego w Ringerike, właśnie postawiono poważne zarzuty. Skazany może posiedzieć za kratkami dłużej, niż zakładał.
Oskarżyciel domaga się 21 lat pozbawienia wolności, choć obecnie mężczyzna odsiaduje już wyrok 17,5 roku – także za zabójstwo. Ani skazany, ani jego obrońca nie są zaskoczeni propozycją maksymalnego wymiaru kary.

Postanowił inaczej wymierzyć sprawiedliwość

25 lutego 56-latek dokonał linczu na starszym od siebie mężczyźnie również osadzonym w więzieniu Ringerike. Policja potwierdziła, że ofiarą współwięźnia padł recydywista skazany za molestowanie seksualne nieletnich. Był to 58-letni pedofil, Christian Alexander Borge.

W ciągu ostatnich 30 lat Borge pod siedmioma różnymi nazwiskami stawał przed sądem w sumie 20 razy, z czego siedem spraw dotyczyło molestowania seksualnego nieletnich. Policja nie wyklucza, że w tym czasie jego ofiarą mogło paść 40 osób.

Wet za wet, ale nie po pedofilu?

Oskarżeni o molestowanie seksualne dzieci stoją w więziennej hierarchii najniżej. Są bardziej narażeni na prześladowanie, zastraszanie i przemoc niż reszta. Osoby, które na własną rękę wymierzą im karę – przeciwnie. Zamordowany w Ringerike już wcześniej otrzymywał pogróżki. Linczu dokonał mężczyzna skazany za pozbawienie życia dozorcy w Oppdal.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama
Obrońca więźnia potwierdził również, że jego klient był do tej pory dodatkowo dwa razy oskarżony o usiłowanie zabójstwa za kratkami. Sprawa za morderstwo w Ringerike rozpocznie się 12 grudnia w lokalnym sądzie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ikomikix
Ikomikix 30-10-2017 07:15

I wyrwał chwasta.

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
michal j
michal j 29-10-2017 09:29

ten koles ocalil dzieci przed gwaltami tego pedofila , przed gwaltami ktore by popelnil jakby wyszedl na wolnosc bo robil to za kazdamy razem jak wychodzil, a wiec nasz rodak ocalil te dzieci nie dopuscil do gwaltow za taki szlachetny czyn nalezy sie nagroda a nie kara.

32
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PeWuEn
PeWuEn 29-10-2017 07:39

symetria...

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Cezary Jaskólski
Cezary Jaskólski 28-10-2017 22:13

w nagrodę powinni go puścić

38
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
krzysztof kowal
krzysztof kowal 28-10-2017 16:47

Nie jestem w stanie odczuwać wspólczucia na pedofilami, kiedyś była tutaj opisywana sprawa grupy pedofili co chcieli zorganizować gwałt na niemowlaku. Śmierć to sprawiedliwa i adekwatna kara.

62
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
michal j
michal j 28-10-2017 16:33

specjalnie go dali tego pedofila do wieznia ktory siedzial za morderstwo i usilowal popelnic kilka morderstw w wiezieniu zeby wyrwal chwasta pedofila bo im samym nieprzystoi nie akceptuja kary smierci a pedofil gwalci wychodzi gwalci wiec koles wyrwal chwasta powinni mu anulowac kare w nagrode a nie dokladac no chyba ze chca go trzymac zeby im jeszcze kilku takich chwastow wyrwal a oni beda czysci jak lza hehe

61
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas