Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wznowiono poszukiwania Polki. Zaginęła w górach jesienią Aktualności
Monika Pianowska 30 sierpnia 2019
11:51

Wznowiono poszukiwania Polki. Zaginęła w górach jesienią

Skomentuj
Maja Herner zaginęła 21 listopada 2018. archiwum prywatne
26 sierpnia policja z Møre og Romsdal i Czerwony Krzyż wznowili poszukiwania 26-letniej Polki, Mai Herner. Zaangażowani w akcję przeczesują stromy i nierówny teren za szczytem Vardehornet w stronę Nivane. Najtrudniej dostępne obszary są przeszukiwane z użyciem dronów.
Nie ma sygnałów, że kobieta może się znajdować akurat w tej okolicy. Akcję za Vardehornet wznowiono, ponieważ w ubiegłym roku jej kontynuowanie uniemożliwił śnieg. O sprawie poinformowała lokalna gazeta Sunnmørsposten. Redakcja MojejNorwegii czeka na komentarz rzecznika prasowego policji.

Od listopada bez śladu

Maja Herner zaginęła 21 listopada 2018 roku w miejscowości Ørsta. Jej samochód znaleziono zaparkowany obok ścieżki prowadzącej na górę Saudehornet, a ostatni sygnał z telefonu zarejestrowano z wysokości około 1303 metrów. Mimo zaangażowania służb i setek wolontariuszy intensywne poszukiwania z użyciem nowych technologii nie przyniosły rezultatu.

Zebrano również zeznania od około 120 świadków i prześledzono materiały z telefonów i mediów społecznościowych osób, które mogły przebywać na szlaku w tym samym czasie co Polka. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad Mai Herner. Istnieje jednak teoria, że w przypadku kobiety nie doszło do przestępstwa – bardziej prawdopodobny jest wypadek.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas