Aktualności

Wszyscy na to czekali: pierwszy dzień bez obostrzeń związanych z podróżą za granicę

Emil Bogumił

01 października 2021 11:57

Udostępnij
na Facebooku

Norwegia posiadała jedne z najsurowszych obostrzeń wjazdowych w okresie pandemii. stock.adobe.com/standardowa/Piotr Wawrzyniuk

Czwarty etap otwarcia Norwegii wiąże się również z liberalizacją przepisów dotyczących przekraczania granicy. Po kilku miesiącach obowiązywania restrykcji 1 października wygasło ogólne zalecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych związane z odradzaniem wszelkich niekoniecznych podróży do krajów EOG, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz innych wybranych państw.
Reklama
Likwidacja rządowych zaleceń oznacza, że podróż z żadnego państwa nie wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaznacza, że na wypadek występowania szczególnie trudnej sytuacji epidemicznej mogą pojawić się pojedyncze obostrzenia dla podróżujących z wybranych krajów.

– Mimo że likwidujemy zalecenia dotyczące podróży, musimy pamiętać, że pandemia jeszcze się nie skończyła. W wielu krajach nadal obowiązują surowe restrykcje wjazdowe, środki ostrożności i stosunkowo wysokie wskaźniki zakażeń. Jeśli zamierzamy podróżować, musimy dokładnie zapoznać się z sytuacją w państwie, które chcemy odwiedzić – skomentowała zmiany minister spraw zagranicznych Ine Eriksen Søreide.
Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń może być umotywowane wysokim wskaźnikiem zakażeń, trudną sytuacją służby zdrowia oraz powszechnością nowych mutacji koronawirusa w państwie z którego podróżujemy.

Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń może być umotywowane wysokim wskaźnikiem zakażeń, trudną sytuacją służby zdrowia oraz powszechnością nowych mutacji koronawirusa w państwie z którego podróżujemy. Fot. uskarp2 - stock.adobe.com/standardowa/Tylko do użytku redakcyjnego

Informacje dotyczące zaleceń związanych z podróżą dostępne są m.in. na stronie norweskiego MSZ. Na liście znajduje się 47 państw (stan na 01.10.2021). Resort zachęca także do pobrania aplikacji Reiseklar. Zapewnia ona dostęp do porad, informacji i rejestracji podróży w jednym miejscu.

Komunikat ministerstwa spraw zagranicznych
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram