kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Władze Oslo nie będą czekać, aż wszyscy się zaszczepią. Chcą otworzyć stolicę wcześniej

Monika Pianowska

26 marca 2021 09:40

Udostępnij
na Facebooku
2

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Oslo wykonano prawie 50 tys. testów, co oznacza, że zostało im poddanych ​​około 7 proc. populacji Oslo. stock.adobe.com/licencja standardowa

Rada Miasta Oslo opracowuje plan ponownego otwarcia stolicy, potwierdził w środowym wystąpieniu burmistrz Raymond Johansen. Chociaż obecnie w Oslo odnotowuje się rekordowe poziomy zakażeń koronawirusem i na razie za wcześnie jest na złagodzenie obostrzeń, stolica ma pomysł, jak ułatwić ten proces – nie będzie trzeba czekać na wyszczepienie całego społeczeństwa.
Przy redukowaniu odsetka infekcji poza szczepieniami stołeczne władze największą nadzieję pokładają w masowych testach i właśnie w nie wkrótce zostaną zainwestowane znaczne środki. – Chcemy zacząć od badań przesiewowych uczniów, nauczycieli i pracowników budowlanych, a także personelu medycznego, który nie został zaszczepiony – powiedział Johansen w oświadczeniu. Może to oznaczać testowanie do 230 000 tygodniowo.

Sporo zależy od władz państwowych

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Oslo wykonano prawie 50 tys. testów, co oznacza, że zostało im poddanych ​​około 7 proc. populacji miasta, ale rada miasta będzie dążyła, aby tygodniowo udawało się zbadać 9 proc., czyli 62 tys. mieszkańców stolicy.
Według Johansena wzrastający poziom szczepień pozwoli wdrożyć plan masowych testów w szkołach i miejscach pracy narażonych na dużą presję infekcji.

Według Johansena wzrastający poziom szczepień pozwoli wdrożyć plan masowych testów w szkołach i miejscach pracy narażonych na dużą presję infekcji. Źródło: flickr.com/ arbeiderpartiet/ fot. Bernt Sønvisen/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Potrzebne będą jednak zmiany zasad, aby umożliwić masowe testy bez angażowania personelu medycznego, i to leży już w gestii państwa. – Obecnie istnieje kilka nowych metod testowania, ale jesteśmy zależni od państwa, które udostępnia zarówno testy, jak i możliwości analityczne – podkreślił burmistrz.
Jeśli chodzi o szczepienia, większość osób w wieku powyżej 85 lat w Oslo już przyjęła wymagane dawki. Gmina jest w trakcie szczepienia grupy wiekowej 75-84 lata i zbliża się ku końcowi, zaś następni w kolejce są mieszkańcy Oslo w wieku 65-74 lata i młodsi mieszkańcy z grup ryzyka. Według Johansena wzrastający poziom szczepień pozwoli wdrożyć plan masowych testów w szkołach i miejscach pracy narażonych na dużą presję infekcji, co w efekcie ma doprowadzić do szybszego otwarcia stolicy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

27-03-2021 13:59

...nie kombinuj za wiele,jezeli nie masz zadnej wiedzy
...od kiedy to szczepienia np. przeciw grypie chroni 100% przed infekcja?
..chodzi o to ,zeby nie doszlo do powiklan i zgonow..zrozumiala osoba?

Wojciech Peterson

27-03-2021 10:05

Przeciez nawet wielokrotne zaszczepienie nie chroni przed ponownym zarazeniem.Wiec jaki ma to sens ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram