Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiosenne powodzie Østlandet: wylały rzeki, ogłoszono pomarańczowy alarm Aktualności
Monika Pianowska 29 kwietnia 2019
13:43

Wiosenne powodzie Østlandet: wylały rzeki, ogłoszono pomarańczowy alarm

Skomentuj
W okręgach Telemark i Buskerud miniony weekend należał do najbardziej deszczowych od początku roku. pxhere.com/ CC0 Public Domain
Podczas gdy zachodnia część Norwegii boryka się ze zbyt małą wilgotnością i związanym z nią zagrożeniem pożarowym, na wschodzie sytuację można nazwać odwrotną. W kilku gminach regionu Østlandet Norweski Urząd ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE) ogłosił pomarańczowy, czyli drugi najwyższy stopień zagrożenia powodziowego.
Wskutek obfitych w ostatnich dniach opadów – a w okręgach Telemark i Buskerud miniony weekend należał do najbardziej deszczowych od początku roku – oraz topniejącego śniegu poziom rzek i ich nurt zwiększyły się do niebezpiecznego pułapu. Niektóre z nich wylały.
Podobna sytuacja miała miejsce w Rogaland, Buskerud i Agder, natomiast w Møre og Romsdal, Trøndelag i w północnej części okręgu Hedmark odnotowano żółty poziom ryzyka wystąpienia powodzi. Najwięcej deszczu 27-28 kwietnia spadło w Rjukan, Lifjell, Kongsberg, Notodden, Fyresdal i Seljord. Z powodu podtopienia zamknięto odcinek drogi nr 651 pomiędzy Tuddal i Svineroi w Telemarku. Według zapowiedzi meteorologów zagrożenie powodziowe powinno minąć do środy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas