Aktualności

Większość julebord odwołano: pracodawcy boją się zakażeń na imprezach

Emil Bogumił

18 października 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Tegoroczny julebord zastąpi przedświąteczne wręczanie prezentów i voucherów na kolację. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Konfederacja Norweskich Przedsiębiorców (NHO), jedna z największych organizacji pracodawców w kraju fiordów, przekazała, że większość zrzeszonych w niej firm odwołała tradycyjne spotkania przedświąteczne (julebord). W działaniach wyróżniają się szefowie przedsiębiorstw zlokalizowanych w Oslo.
Reklama
W badaniu wzięło udział 1853 firm zrzeszonych w NHO. W 53 proc. z nich odwołano tradycyjne spotkania świąteczne. W kolejnych 21 proc. nie wiadomo, czy julebord się odbędzie. Szefowie 26 proc. firm są przekonani, że również w tym roku podtrzymają tradycję organizowania imprez firmowych w okresie przedświątecznym.

Pracownicy w Oslo raczej nie poświętują

W odwoływaniu ich przodują przedsiębiorcy z Oslo. W norweskiej stolicy odwołano już 61 proc. spotkań. O podobne działania apelował Raymond Johansen, przewodniczący Rady Miejskiej w Oslo.
– Cieszę się, że przedsiębiorcy traktują nasze zalecenia poważnie. Jesteśmy uzależnieni od każdej decyzji, która przyczyni się do zmniejszenia ilości zakażeń w Oslo – przyznał Johansen. Nina Melsom, przedstawicielka NHO, przyznała, że obecny rozwój sytuacji nie sprzyja każdemu. Odwoływanie świątecznych imprez firmowych jest sporym ciosem dla branży gastronomicznej. Po wakacyjnym spadku dochodów, straci ona kolejne źródło corocznego zysku.
Julebord to okazja do integracji - imprezom towarzyszy jedzenie i alkohol.

Julebord to okazja do integracji - imprezom towarzyszy jedzenie i alkohol. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Julebord to popularne w Norwegii przedświąteczne przyjęcia. Organizowane są zazwyczaj w gronie współpracowników lub przyjaciół. W tym roku, w większości firm, zastąpią je prezenty oraz vouchery, które będzie można wykorzystać w restauracjach w mniejszym gronie.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram