Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Wciąż mamy nadzieję, że uda się ją znaleźć”. Policja kontynuuje poszukiwania Polki Aktualności
Monika Pianowska 25 września 2019
10:00

„Wciąż mamy nadzieję, że uda się ją znaleźć”. Policja kontynuuje poszukiwania Polki

Skomentuj
Poszukiwania nie zostały przerwane i wznowione – trwają cały czas od listopada 2018 podzielone na etapy. Møre og Romsdal politi/materiały prywatne
22 września policja z Møre og Romsdal rozpoczęła kolejny etap poszukiwań Mai Herner – 25-letniej Polki, która zaginęła w listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Ørsta. Funkcjonariusze zaplanowali dokładniejsze zbadanie terenów przy wzgórzu Saudehornet z użyciem helikoptera.
Maja Herner przeprowadziła się z Polski do Ørsta (Sunnmøre) 12 listopada, żeby pracować w firmie sprzątającej. Zaginięcie 25-latki zgłoszono niewiele później, 21 listopada 2018 roku. Najprawdopodobniej wiąże się ono z wyprawą w góry. Kobieta poinformowała bowiem kilka osób, że w przerwie od zajęć zamierza wybrać się na spacer w teren przy Skåla. Nie pojawiła się jednak na wieczornej zmianie i nie wróciła do mieszkania.
Reklama

Do tej pory bez śladu

Kobieta zniknęła w okolicach wzgórza Saudehornet, tam został zlokalizowany jej samochód, natomiast ostatni sygnał z telefonu Polki zarejestrowano na wysokości 1303 metrów. Na początku grudnia policja poinformowała, że nie spodziewa się odnaleźć dziewczyny żywej. Wówczas zmienił się status poszukiwań. Dodatkowo pod koniec roku przeprowadzenie niektórych elementów akcji uniemożliwił śnieg w górach, a sam przeczesywany teren jest rozległy, miejscami trudno dostępny dla człowieka i niebezpieczny. Istnieje teoria, że w przypadku Mai Herner nie doszło do przestępstwa – bardziej prawdopodobny jest wypadek.
Jak jednak podkreśliła w wysłanej do nas wiadomości rzeczniczka prasowa policji z Møre og Romsdal, poszukiwania nie zostały przerwane i wznowione – trwają cały czas od listopada 2018 podzielone na etapy. O ostatnim policja i media wspominały w sierpniu, wówczas do poszukiwań wykorzystano drona. Mimo zaangażowania służb i setek wolontariuszy intensywne akcje z wykorzystaniem nowych technologii nie przyniosły do tej pory rezultatu. Policja wciąż jednak ma nadzieję, że uda się odnaleźć Maję Herner i dowiedzieć, co się wydarzyło, powiedział lokalnej prasie Kenneth Sætre.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas