Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Aktualności

W Polsce ruszy proces Norwega oskarżonego o zamordowanie partnerki. Grozi mu dożywocie

Monika Pianowska

23 października 2023 10:50

Udostępnij
na Facebooku
2
W Polsce ruszy proces Norwega oskarżonego o zamordowanie partnerki. Grozi mu dożywocie

Proces rusza 12 grudnia. stock.adobe.com/licencja standardowa

W Oświęcimiu wkrótce odbędzie się pierwsza rozprawa sądowa w procesie 27-letniego Ingebrigta G. Jest oskarżony o morderstwo byłej partnerki i porwanie dziecka. Uznano go za poczytalnego.
26-letnią Pamelę w ubiegłym roku znaleziono martwą we własnym mieszkaniu. Jej pięcioletnia córka zniknęła, ale w wyniku akcji policji niedługo potem znaleziono ją bez uszczerbku na zdrowiu w samochodzie ojca i trafiła pod opiekę dziadka. O sprawie informują NRK i Polska Agencja Prasowa.

Zadziałał Child Alert

Pamela dorastała w Oświęcimiu, ale jako nastolatka wyjechała z ojcem do Bergen. Tam właśnie poznała mężczyznę, Norwega, z którym doczekała się dziecka. Ich związek zakończył się późnym latem 2019 roku.
Niedługo potem, wraz z córką, kobieta przeprowadziła się z powrotem do Polski, do rodzinnego miasta. Zeszłej jesieni ojciec odwiedził Pamelę i dziecko. Wówczas doszło do tragedii – Polka straciła życie w w wyniku wykrwawienia. Na jej ciele znaleziono rany cięte, a córka zniknęła.
Polska policja wszczęła zakrojony na szeroką skalę pościg za sprawcą i małym dzieckiem. Wysłano apel do wszystkich krajów UE o odnalezienie zaginionej dziewczynki i poszukiwanego samochodu.
Eksperci uznali, że mężczyzna jest poczytalny i dlatego może zostać ukarany.

Eksperci uznali, że mężczyzna jest poczytalny i dlatego może zostać ukarany.Źródło: fotolia.pl - royalty free

Później tego samego dnia na autostradzie niedaleko Kopenhagi duńscy funkcjonariusze zatrzymali auto zarejestrowane w Oświęcimiu. Na tylnym siedzeniu znajdowała się pięciolatka, cała i zdrowa. Na miejscu kierowcy siedział były chłopak Pameli, wówczas 26-letni, mężczyzna pochodzący z Vestlandet.

Zostanie ukarany

Jak pisze NRK na podstawie informacji od polskiej policji, motyw morderstwa jest prawdopodobnie powiązany z dzieckiem. Biegli sądowi uznali, że mężczyzna jest poczytalny i dlatego może zostać ukarany.
Prokurator Bartosz Janiszewski potwierdza na łamach NRK, że oskarżonemu o zamordowanie byłej partnerki i porwanie córki grozi dożywocie. Proces rusza 12 grudnia.
Źródła: NRK, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Morgenstern

03-11-2023 20:26

Pluton mur i po sprawie

Tomasz012

23-10-2023 21:38

No to INGA bedzie zmieniała cele jak domy publiczne.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok