Karta podatkowa w Norwegii na 2023

Zamów
Reklama

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Norweg porwał pięciolatkę z Oświęcimia. Zatrzymała go duńska policja

Emil Bogumił

06 listopada 2022 00:24

Udostępnij
na Facebooku
1
Norweg porwał pięciolatkę z Oświęcimia. Zatrzymała go duńska policja

Poszukiwania dziewczynki i 25-letniego Norwega trwały 5 listopada od 17:00 do 23:00. Fot. Pixabay

Duńscy funkcjonariusze odnaleźli pięcioletnią Mię. O porwanie dziewczynki z Oświęcimia (woj. małopolskiego) oskarżono Ingebrighta G. 25-letni mieszkaniec Norwegii został zatrzymany. Jest podejrzewany o zabójstwo 26-latki, która opiekowała się dzieckiem.
Zwłoki matki 5-letniej dziewczynki odnaleziono w sobotę, 5 listopada. Kobieta miała rany cięte szyi. W mieszkaniu, w którym doszło do morderstwa, znaleziono również zakrwawiony nóż. – Mogę potwierdzić, że znaleziono zwłoki 26-latki w jej mieszkaniu. Ta sprawa ma charakter kryminalny, czyli możemy mówić o morderstwie. Prokurator nakazał zabezpieczenie ciała kobiety do sekcji – wyjawili policjanci na łamach serwisu WP.pl.

O dokonanie zbrodni podejrzewano Ingebrighta G. Mężczyzna miał również porwać 5-letnię Mię. Jak relacjonowali funkcjonariusze, mężczyzna wyjechał z dziewczynką za granicę. Miał kierować się do Niemiec i Danii. W związku ze sprawą służby ogłosiły Child Alert, czyli system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego nieletniego za pośrednictwem mediów.
Funkcjonariusze policji poinformowali o odnalezieniu dziecka 5 listopada po 23:00. – Jak podejrzewaliśmy mężczyzna, który uprowadził 5-latkę, opuścił kraj, prawdopodobnie pojechał do Niemiec, stamtąd do Danii. Uruchamiając Child Alert, równocześnie współpracowaliśmy z policjantami z całej Unii Europejskiej. Duńska policja namierzyła tego volkswagena. Dziewczynka i mężczyzna są w rękach duńskich policjantów, dziecko jest całe i zdrowe – relacjonował na antenie TVN24 mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Sprawą porwania zainteresowały się główne norweskie media. Działania w sprawie zapowiedziało także MSZ kraju fiordów.

Sprawą porwania zainteresowały się główne norweskie media. Działania w sprawie zapowiedziało także MSZ kraju fiordów.screenshot

Jak zaznaczają policjanci, trwa śledztwo w sprawie zabójstwa 26-latki. Głównym podejrzanym w sprawie jest jej partner. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródła: Polska Policja, WP.pl, TVN24
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


ZST

06-11-2022 11:38

Śmieć Norweski . Nie jest ważna Narodowość , tylko charakter ...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram