Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Aktualności

W norweskiej stoczni płonie prom. Jest ryzyko eksplozji i emisji toksycznych gazów

Monika Pianowska

16 listopada 2023 09:00

Udostępnij
na Facebooku
W norweskiej stoczni płonie prom. Jest ryzyko eksplozji i emisji toksycznych gazów

Służby ratunkowe przybyły na miejsce w czwartek o 3:37. [zdjęcie poglądowe] stock.adobe.com/licencja standardowa

W nocy z 15 na 16 listopada na promie znajdującym się w stoczni Moen Verft na Ottersøya w gminie Nærøysund wybuchł pożar. Straż pożarna obawiała się, że butle z acetylenem i tlenem mogą eksplodować.
Jednostka o długości około 60 metrów jest zadokowana w krytej hali konserwacyjnej. Na jej pokładzie znajdował się sprzęt spawalniczy, który pod wpływem płomieni mógł wybuchnąć. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, łódź była już w ogniu. Rozpoczęto gaszenie od zewnątrz.

Ekipy strażackie pracują

Służby ratunkowe przybyły na miejsce w czwartek o 3:37. Według kierownika operacyjnego wewnątrz promu doszło do pożaru, w tym w kabinach. O godzinie 4:30 zastępy straży pożarnej stwierdziły, że nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia, jednak w wyniku pożaru wydzielają się toksyczne gazy.
O 6:15 rano podano do wiadomości, że w stoczni działają już ekipy z Rørvik i Kolvereid, a kierunek wiatru nie wymaga ewakuacji mieszkańców okolicznych terenów. Nie zgłoszono, że w wyniku pożaru nikt odniósł obrażenia.
Gdy prom zaczął się palić, trwały na nim prace konserwacyjne, w tym spawanie, ale nie wiadomo na razie, czy ma to jakiś związek z pożarem. – Trwa ciągła ocena ryzyka rozprzestrzeniania się w oparciu o kierunek wiatru – pisze okręg policji w Trøndelag w X. Oczekuje się, że akcja gaśnicza potrwa długo.
Źródła: NRK, NTB, skipsrevyen.no, Politiet i Trøndelag
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok