Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Aktualności

W Norwegii ruszyła zbiórka na zakup drona dla Ukrainy

Emil Bogumił

20 lipca 2022 09:05

Udostępnij
na Facebooku
3
W Norwegii ruszyła zbiórka na zakup drona dla Ukrainy

Na zdjęciu: Bayraktar TB2 używany przez ukraińską armię. Fot. Ministry of Defence of Ukraine, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Mieszkańcy Norwegii przyłączyli się do akcji „Bayraktar dla Ukrainy”. W kraju fiordów ruszyła zbiórka, której celem jest zakup drona bojowego na potrzeby ukraińskiej armii. Wcześniej podobne działania podjęli Litwini i Polacy.
Zbiórkę na portalu Spleis.no założył norweski prawnik Bengt Erik Waldow. – Wszystkie pieniądze trafią bezpośrednio do producenta lub na fundusz pomocy prowadzony przez Ambasadę Ukrainy w Norwegii – czytamy w przedstawionym przez niego opisie. – Litwa zebrała kwotę na jednego Bayraktara w dzień, Polacy i Ukraińcy pozyskali kwotę na trzy drony. Norwegia musi zrobić przynajmniej to samo – mobilizuje prawnik.
Zakup drona bojowego Bayraktar TB2 to koszt około 5,5 mln dolarów (~ 55 mln koron). Od momentu rozpoczęcia zbiórki Norwegom udało uzbierać się ponad 417 tys. NOK. – Informacje o nas trafiły do tureckiej gazety. Współpracuję teraz z norweskimi mediami, by trafić do krajowych wiadomości. Mam też informację, że podobne działania podejmują Szwedzi. Jeśli coś miałoby się Norwegom nie spodobać, to właśnie przegrana ze Szwedami – napisał 18 lipca Bengt Erik Waldow.
W akcję #BayraktarChallenge zaangażowali się m.in. polscy celebryci. Zbiórkę założoną przez publicystę Sławomira Sierakowskiego wsparli aktorzy, dziennikarze i ludzie mediów. Część z nich zaoferowało w zamian m.in. wspólną kolację czy dzień na planie filmowym. 20 lipca łączna kwota wpłat przekroczyła 18 mln złotych.

Źródło: MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Rafal1973

20-07-2022 11:53

Oczywiście Bayaktar robi robotę ,ale ja wspieram ten (link):

pomagam.pl/p7wfkm

Solomun .

20-07-2022 10:10

Dajcie numer konta bo aż mnie ręka sierżbi żeby wysłać spora część moich oszczędności na to piękne wsparcie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok