Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Vistal Gdynia z nowymi kontraktami: dostarczy Norwegii dwa mosty Aktualności
Maja Zych 19 kwietnia 2019
10:57

Vistal Gdynia z nowymi kontraktami: dostarczy Norwegii dwa mosty

Skomentuj
Wielomilionowe projekty w Skandynawii mogą być dla gdyńskiej firmy szansą na poprawę sytuacji finansowej. pxhere.com / CC0 Public Domain
W kwietniu tego roku gdyńska spółka Vistal podpisała znaczące kontrakty na budowę i montaż dwóch mostów na terenie Norwegii, których szacunkowa wartość wynosi 17,8 miliona złotych netto (40 milionów koron). To ważny krok na drodze restrukturyzacji naprawy kondycji finansowej spółki, której w 2017 roku groziła upadłość.
Jeszcze niecałe 2 lata temu firma borykała się z poważnymi problemami finansowymi i złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Teraz dzięki inwestycjom na rynkach skandynawskich Vistal Gdynia zdaje się wychodzić na prostą.
Reklama

Stawiają na Skandynawię

Głównym krokiem w stronę poprawy kondycji finansowej gdyńskiej firmy mają być inwestycje w rynki skandynawskie. W ostatnim czasie podpisano m.in. ważną umowę z norweską firmą PNC Norge AS, dzięki której Polacy będą odpowiedzialni za wykonanie aż dwóch konstrukcji mostowych nad fiordami.

Oprócz realizacji projektów na terenie Norwegii, Vistal podpisał również umowę na dostarczenie konstrukcji stalowej mostu w Szwecji. Łącznie wartość obydwu inwestycji, którymi zajmie się spółka, wynosi ponad 30 milionów złotych.

Odbijają się od dna

Spółka Vistal Gdynia w ostatnich latach borykała się poważnymi problemami finansowymi, notując w 2017 roku stratę w wysokości prawie 100 milionów złotych. Sytuacja firmy zmusiła zarząd do złożenia wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego, podczas którego zaplanowała przeprowadzenie planu restrukturyzacyjnego. Duże inwestycje w ostatnich miesiącach mogą świadczyć o poprawiającej się kondycji firmy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas