Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Vestlandet żegna się z suszą. Silne opady i możliwe podtopienia Aktualności
Maja Zych 31 lipca 2018
11:12

Vestlandet żegna się z suszą. Silne opady i możliwe podtopienia

Skomentuj
Alarm burzowy obowiązuje do późnych godzin wieczornych. MN
Po ostatnich wyjątkowo upalnych i suchych tygodniach do Norwegii w końcu zawitała deszczowa pogoda, która może dać się dzisiaj we znaki mieszkańcom Vestlandet. Na zachodzie zapowiadane są lokalnie gwałtowne burze z silnymi opadami do nawet 60 mm przez 6 godzin.
Meteorolodzy apelują do mieszkańców o ostrożność – tak duże ilości wody w krótkim czasie mogą wywołać miejscowe podtopienia. Alert pogodowy dotyczy regionu Hordaland, Sogn og Fjordane oraz Rogaland.
Reklama

Pojawią się gwałtowne burze

Mimo że w Bergen pada z przerwami już od poniedziałku, we wtorkowe popołudnie zapowiadane są gwałtowne burze z piorunami i silnym deszczem.

– W niektórych miejscach prawdopodobne są opady między 40 a 60 mm w ciągu sześciu godzin. To może spowodować problemy – zapowiada Mette Skjerdal z norweskiego Instytutu Meteorologicznego (Meteorologisk institutt).

Możliwe podtopienia

W przypadku tak intensywnych opadów w stosunkowo krótkim czasie istnieje obawa, że wystąpią lokalne podtopienia w obszarach zabudowanych. Ryzyko podnosi też długotrwała susza w ostatnim czasie, przez którą ziemia jest wyjątkowo twarda – spadający deszcz nie będzie dlatego wsiąkał w nią z taką łatwością, jak w normalnych warunkach. 

Na razie ciężko jest przewidzieć, gdzie zagrożenie jest największe – norwescy meteorolodzy zachęcają dlatego mieszkańców do upewnienia się, czy wszystkie możliwe odpływy są drożne.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas