Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Tysiące osób nie otrzymały należnego podatku. Kolejny skandal z udziałem NAV Aktualności
Maja Zych 29 listopada 2019
10:54

Tysiące osób nie otrzymały należnego podatku. Kolejny skandal z udziałem NAV

23
Skomentuj
Błędy w rozliczeniach podatkowych sięgają przynajmniej 2016 roku. Chell Hill [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Norweski Urząd Podatkowy (Skatteetaten) poinformował w piątek 29 listopada o wykrytych nieprawidłowościach, które dotyczą osób korzystających ze świadczeń z NAV (Urząd Pracy i Polityki Socjalnej). Przeprowadzona w tym miesiącu analiza wykazała bowiem, że nawet 17 500 osób, które w ostatnich latach musiały zwrócić NAV wypłacone im kwoty, nie otrzymało z powrotem opłaconego wcześniej podatku.
Teraz dyrektor Skatteetaten Hans Christian Holte przeprasza i obiecuje, że każdy z poszkodowanych otrzyma należne pieniądze tak szybko, jak tylko się da.

Poważne niedopatrzenie

Zasiłki z NAV są opodatkowane w taki samo sposób, jak wynagrodzenie za pracę. Jeśli świadczeniobiorca jest jednak z różnych powodów zmuszony oddać kwotę do urzędu, zgodnie z prawem powinien zostać mu również zwrócony zapłacony wcześniej podatek – analiza Skatteetaten wykazała jednak, że w przynajmniej 17 500 sprawach tak się nie stało. 

Teraz Urząd Podatkowy zapowiada, że powoła specjalny sztab pracowników, którzy zajmą się jak najszybszym rozwiązaniem sytuacji oraz zwrotem należnych kwot wszystkim poszkodowanym –osoby, których dotyczy sprawa, powinny też otrzymać wszystkie informacje jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Kolejne problemy wokół NAV

To nie pierwszy skandal, który w ostatnim czasie wybuchł z udziałem Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej. Pod koniec października okazało się, że NAV od lat błędnie interpretował europejskie przepisy i niesłusznie wstrzymywał wypłatę niektórych świadczeń za granicę. W kilkudziesięciu sprawach sytuacja zakończyła się wyrokiem sądu, a nawet karą więzienia za oszustwa zasiłkowe, z których najdłuższa wynosiła 8 miesięcy. Przynajmniej 2 400 osób czeka też na wypłatę zaległych pieniędzy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
noregg
noregg 06-12-2019 23:12

No patrzcie jaka sprytna zwietrzyla kase.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 02-12-2019 14:12

Statystyki nie mówią wszystkiego. Wystarczy spojżeć ilu się osiedliło, tu gdzie jestem moje dzieci w klasach miały zazwyczaj jedna polska osobę więcej lub wcale. To są pracownicy pendlerzy, ponieważ różnica w zarobkach ciagle jest, wystarczy żyć tu oszczędnie i można się odkuć. Tu jest ranking zarobków w Europie, www.money.pl/gospodarka/polska-bieda-ta-...51349961488001a.html oczywiście nie uwzględniają co można mieć za to co się zarobi. Obecnie jak widać warto udać się do Lichtensteinu lub Szwajcarii. Polska jest zróżnicowana, z mazowieckiego obecnie nie ma po co wyjeżdżać.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
noregg
noregg 02-12-2019 12:21

Caly narod durny a cham to ciekawe jaki zwykly czy niezwykly?

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 02-12-2019 11:58

Co do polskich urzędów to każdy z nas wie jaka to patologia. Nie wiem jak było przed komuną, ale podejrzewam ze za komuny prosty lud dostał trochę władzy i leczyli swoje kompleksy. Urzędy są zazwyczaj obsadzane rodzina i znajomymi wiec nikt nie musi być miły bo praca jest pewna. Wole norweskie urzędy, fałszywe uśmiechy od chamstwa w polskich. W Polsce w firmach prywatnych jest inny świat, odstraszysz klienta to stracisz prace. W urzędach powinny być jakieś premie za uśmiech, rozwiązywanie problemów ludzi a nie rzucanie kłód pod nogi. Partie nie maja tu nic do rzeczy, to jest nasza mentalność. Wystarczy poczytać komentarze pod norweskimi artykułami a na przykład tu, zobaczycie roznice...
Nie wiem o jakich wy wyjazdach mówicie, kiedyś często pytali się mnie o prace w Norwegi, dziś nikt się nie pyta.

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 02-12-2019 11:21

cham napisał:
Co za durny narod Za komuny wyjezdzali bo bylo zle. Za
Tuska wyjezdzali bo bylo zle.
Za pisu i kaczuchy wyjezdzaja bo jest dobrze


Sprostowanie - w Polsce jest za dobrze. A Polak nie lubi jak jest za dobrze, bo nie ma zbyt duzo powodow do narzekan.
W Norwegii natomiast jest bardzo niedobrze i mozliwosc narzekania jest nieograniczona.
A to miernota lubi.

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 02-12-2019 08:01

noregg napisał:
Wiekszosc tych co sie tu znalezli wyjechali z polski do niby raju a wjechali jakby z deszczu pod rynne.

Hm, wiekszosc rozumnych, ktorzy wyjechali nieprzypadkowo z Polski poradzi sobie w wiekszosci krajow swiata.
Ci mniej rozumni nie poradza sobie nigdzie.Zwlaszcza w Polsce.

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas