Aktualności

„To najlepszy prezent świąteczny”: pierwszy pacjent w Norwegii przyjął szczepionkę na koronawirusa

Monika Pianowska

27 grudnia 2020 13:36

Udostępnij
na Facebooku
9

Pierwsza dostawa szczepionek, która dotarła do Oslo w drugi dzień Bożego Narodzenia, obejmowała 9750 dawek. adobe stock/ licencja standardowa

27 grudnia w Norwegii oficjalnie rozpoczęto szczepienia na covid-19. Pierwszym pacjentem, który w niedzielę około południa otrzymał dawkę, został 67-letni podopieczny domu opieki Ellingsrudhjemmet w Oslo.
Placówkę wybrano na start ze względów symbolicznych – to właśnie tam w marcu na covid-19 zmarł jeden z pierwszych pacjentów w kraju fiordów. Za kilka dni Ellingsrudhjemmet planuje zaszczepić wszystkich 146 mieszkańców domu opieki. W najbliższym czasie Instytut Zdrowia Publicznego zaplanował ponadto zaszczepienie 5000 mieszkańców domów opieki w Oslo i okolicach.

Pierwsze Oslo i sąsiednie gminy

Pierwsza dostawa szczepionek, która dotarła do Oslo w drugi dzień Bożego Narodzenia, obejmowała 9750 dawek. W następnej kolejności szczepionkę otrzymają i od 28 grudnia będą wdrażać regularne szczepienia gminy: Ringsaker, Hamar, Stange, Sarpsborg, Fredrikstad, Hvaler i Oslo.
Premier Erna Solberg, która bezpośrednio obserwowała szczepienie na koronawirusa pierwszej osoby w Norwegii, uznała to za najlepszy prezent bożonarodzeniowy dla kraju fiordów i początek kolejnego etapu ciężkiej pracy, która ma prowadzić do ochrony zdrowia coraz większej liczby mieszkanców Norwegii.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

31-12-2020 16:48

minip.70 napisał:
p/s: Tiffany Dover juz nie zyje!


...paszo. wo. z tego forum ,,hamie,,!

UPDATE: Nurse Tiffany Dover appreciates the concern shown for her. She is home and doing well. She asks for privacy for her and her family.

MCH1

28-12-2020 20:31

Co tu jeszcze robisz?

MCH1

28-12-2020 20:30

Przecież szczepienie nie jest obowiązkowe. Nie musisz się szczepić . Nikt cię do tego nie zmusza. I wcale nie nazwę cię po....... . Masz wybór.

Jan Kowalski

27-12-2020 23:47

Kolejny kraj pojebów.... wszędzie zjebani covidianie....,bierzcie to gówno i do piachu...

Wladyslaw Rutkowski

27-12-2020 22:58

A ja jestem zdania że nie trzeba nikogo namawiać do szczepień. Ci co chcą niech się zaszczepią a ci co nie to nie. Przynajmniej poziom IQ w społeczeństwie wzrośnie.

Pozdrawiam.

Megip

27-12-2020 21:27

Nie rozumiem argumentów przeciwników szczepień..
Próbujecie naśladować p. Dudę? Który w lipcu z radosną minął ogłosił, że się nie zaszczepi. Nie bo nie... I ten sam, który coraz bardziej przypomina z twarzy Zenka Martyniuka... A może część z was orły, wierzy w samorództwo... (muchy lęgną się z mięsa, żaby z błota itp.) No, gratuluję! Tak pewnie co niektórzy inaczej myślący, woleliby lepiej się leczyć wodą święconą. Angażowanie się w jakąkolwiek debatę czy przekonywanie tu co niektórych jest kompromitujące...
Inaczej myślące orły... istnieją i trzeba to przyjąć do wiadomości. Ale to Tyle, to Wszystko... Nie musisz się zaszczepić, nikt cię nie zmusza.
Tylko popatrz i pomyśl, jakie są konsekwencje niezaszczepiania się. Ciężka choroba, zgon a nawet inwalidztwo. Jest to uzasadnione etycznie, moralnie, zdrowotnie i ekonomicznie. Szczęścia i namiętności życia

piotr s

27-12-2020 20:06

Ale bzdury

Dobromirspoleczny

27-12-2020 17:51

Po dziś dzień szczepionki przeciwko swinskiej grypie robią w organizmie chaos u Szwedów. Tego nikt nie pamięta jak było 10 lat temu. Po dziś dzień są pozwy i milionowe odszkodowania. Myślę że ta pandemia i to wszystko to jest jeden wielki wałek. W Polsce duża śmiertelność jest spowodowana brakiem pomocy od Marca kiedy to się zaczęło, A teraz umierają rakowcy, cukrzyki, ludzie bez operacji... A to wszystko przypisuje się naszemu wspaniałemu królewskiej rodziny wirusowi...
Ps. Polscy weterynarze 15 lat temu mówili o tym szczepie... wesołych świąt

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram