Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Tak trudnej sytuacji epidemicznej jeszcze nie było. Oslo decyduje się na zarządzanie kryzysowe

Emil Bogumił

01 grudnia 2021 13:05

Udostępnij
na Facebooku
1
Tak trudnej sytuacji epidemicznej jeszcze nie było. Oslo decyduje się na zarządzanie kryzysowe

Od początku pandemii w Norwegii odnotowano 1054 zgonów osób z COVID-19. /zdjęcie poglądowe, Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) podsumował sytuację epidemiczną w listopadzie. Wskazał, że w trzech następujących po sobie tygodniach odnotowano najwyższą liczbę zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Na kolejne nowe przypadki COVID-19 reaguje nie tylko rząd, ale również władze samorządowe.
We wtorek 30 listopada burmistrz Oslo Raymond Johansen zwołał konferencję prasową. Tematem spotkania z dziennikarzami była sytuacja epidemiczna w stolicy. Dodał, że ewentualne zmiany mają także związek z pojawieniem się mutacji Omikron. Samorządowcy zdecydowali się na centralne, kryzysowe zarządzanie miastem. – Nowy wariant Omikron sprawił, że ​​podnosimy poziom gotowości miasta do trzeciego, czyli najwyższego poziomu – poinformował we wtorek burmistrz Oslo.

Jak informuje Raymond Johansen, w mieście nie zostanie wprowadzony lockdown. Główną bronią w walce z pandemią mają być szczepienia. Do końca listopada 87 proc. pełnoletnich mieszkańców stolicy przyjęło dwie dawki preparatu na COVID-19, 90 proc. osób przynajmniej jedną dawkę, a około 60 proc. społeczeństwa powyżej 65 roku życia otrzymało dawkę przypominającą.

Rekordowy listopad w Norwegii

We wtorek, 30 listopada Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podsumował ostatnie tygodnie w Norwegii. Poinformował, że sytuacja epidemiczna pogarsza się z tygodnia na tydzień. Od ósmego do 14 listopada odnotowano 11 819 przypadków koronawirusa, najgorszy wynik od początku pandemii. W kolejnych tygodniach liczba zakażeń wzrosła do 14 702 oraz 18 133.
Od początku pandemii odnotowano w Norwegii 267 843 zakażeń koronawirusem.

Od początku pandemii odnotowano w Norwegii 267 843 zakażeń koronawirusem.Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Trudna sytuacja epidemiczna w Norwegii utrzymuje się. Pierwszego grudnia System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) odnotował 4045 zgłoszeń o zakażeniu koronawirusem. To drugi raz od początku pandemii, kiedy w kraju fiordów, w ciągu doby, ponad cztery tys. testów dały wynik pozytywny.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wojciech Peterson

01-12-2021 16:14

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok