Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Święta to okazja do zagranicznych wyjazdów. Norwegowie coraz częściej wybierają Polskę Aktualności
Maja Zych 11 grudnia 2017
14:00

Święta to okazja do zagranicznych wyjazdów. Norwegowie coraz częściej wybierają Polskę

3
Skomentuj
Jarmark świąteczny we Wrocławiu co roku przyciąga wielu turystów. flickr.com / Marcin Chady/ CC by 2.0
Okres świąteczny to dla wielu Norwegów czas zagranicznych wyjazdów. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na grudniowe wycieczki, które często łączą się ze świątecznymi zakupami, a nawet julebord, czyli firmowym spotkaniem wigilijnym. Celem Norwegów są nie tylko ciepłe kraje, ale także Polska, która przyciąga dużo niższymi cenami i coraz lepszą ofertą jarmarków bożonarodzeniowych i świątecznych wydarzeń.
Duże zainteresowanie Norwegów grudniowymi wyjazdami potwierdza Magda, autorka bloga Besøk Polen, na którym opisuje ciekawe miejsca i wydarzenia w Polsce. Od dłuższego czasu otrzymuje wiele wiadomości od norweskich czytelników z prośbą o rady, gdzie najlepiej zrobić przedświąteczne zakupy, a także zorganizować spotkanie wigilijne, czy spędzić Sylwestra.
Reklama

Polska idealna na zakupy

Grudzień to czas kupowania świątecznych prezentów, dlatego wielu Norwegów decyduje się wybrać na zakupy do Polski, gdzie większość produktów można kupić dużo taniej. Znaczna część osób zainteresowana jest nie tylko wizytą w dużych centrach handlowych, ale też nie wyobraża sobie świątecznych zakupów bez odwiedzenia jarmarku bożonarodzeniowego.

– Najbardziej zaskoczyło mnie duże zainteresowanie jarmarkami bożonarodzeniowymi. Wydaje mi się, że wśród Polaków nie jest to jeszcze aż tak popularne jak wśród Norwegów. Dostałam wiele pytań o to, które jarmarki polecam i w jakie dni są otwarte – opowiada Magda.

Mniej tradycyjny julebord

Julebord to innymi słowy spotkanie świąteczne, organizowane przez pracodawców, stowarzyszenia i przyjaciół. Wciąż najbardziej popularna jest forma imprezy w restauracji, jednak niektóre firmy odchodzą od tradycyjnego świętowania przy dużej ilości alkoholu. Część pracodawców decyduje się na przykład na organizacje świątecznych wyjazdów za granicę dla wszystkich pracowników.

– Jeszcze jesienią zaczęłam dostawać pytania dotyczące atrakcji dla bardzo dużych grup Norwegów, którzy chcieliby przyjechać w grudniu do Polski całą firmą. Poszukiwali nie tylko restauracji, ale też ciekawych opcji na spędzenie wolnego czasu – potwierdza Magda.

Świąteczne wyjazdy popularne

Według danych firmy Virke Reise, która zrzesza organizacje z branży turystycznej, prawie 40 proc. norweskich rodzin organizuje w tym roku bożonarodzeniowe wyjazdy, z czego 16 proc. będzie spędzało święta za granicą. Większość z nich wybiera ciepłe kraje, jednak popularnością cieszą się nie tylko Wyspy Kanaryjskie lub Tajlandia. Atrakcyjnym celem jest także Polska, gdzie świąteczny wyjazd można zorganizować za dużo mniejsze pieniądze niż w Norwegii.

– W tym roku sporo osób pytało o radę, gdzie w Polsce mogą zorganizować spotkanie wigilijne dla rodziny i przyjaciół. Pytają o restauracje, które organizują specjalne świąteczne kolacje i zależy im na bardzo dobrym jedzeniu w rozsądnej cenie – opowiada Magda z bloga Besøk Polen.

Decydującym czynnikiem w wyborze tegorocznego miejsca do świętowania jest zazwyczaj cena – wiele osób, które pytają o miejsca w Polsce, dysponuje określonym budżetem, który mogą przeznaczyć na zagraniczny wypad.

Zdarzają się jednak osoby, którym marzy się luksusowy weekend i już z lotniska chcą jechać limuzyną.

Duże zainteresowanie Sylwestrem

Wielu Norwegów zainteresowanych jest także świętowaniem w Polsce nadejścia nowego roku.

– W tym roku najwięcej pytań dotyczy Sylwestra i tego, gdzie najlepiej go spędzić. Wielu Norwegów prosi o polecenie restauracji, w których mogliby świętować ten wieczór – potwierdza Magda.

Norwegowie poszukują w Polsce także sylwestrowych atrakcji, takich jak koncerty. Wielu prosi też o polecenie „typowo polskich” wydarzeń, które pozwolą poczuć klimat polskiego świętowania. W Norwegii pożegnanie starego roku jest mniej huczne, dlatego wycieczka do Polski można okazać się niezapomnianą zabawą.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 11-12-2017 17:38

Wrocław jest piękny

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas