Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Poczuj atmosferę Świąt: przegląd jarmarków bożonarodzeniowych w Norwegii Świąteczne pomysły
Maja Zych 02 grudnia 2017
08:00

Poczuj atmosferę Świąt: przegląd jarmarków bożonarodzeniowych w Norwegii

Skomentuj
Jarmarki świąteczne są organizowane w wielu norweskich miastach. pixabay.com / By CC 0 / connie_sf
Do świąt Bożego Narodzenia został niecały miesiąc, dlatego w wielu norweskich miastach ruszają coroczne jarmarki, które są idealnym wprowadzeniem w świąteczny nastrój. To wspaniała okazja, żeby kupić prezenty, spróbować norweskich specjałów i wziąć udział w specjalnych bożonarodzeniowych wydarzeniach.
Przedstawiamy pięć wyjątkowych jarmarków bożonarodzeniowych, które w tym roku będzie można odwiedzić w norweskich miastach.
Reklama

Stoiska w centrum Oslo

18 listopada-30 grudnia: Spikersuppa, Oslo

Jul i Vinterland to jarmark bożonarodzeniowy w samym centrum Oslo – przy lodowisku Spikersuppa na Karl Johans gate. Na ponad czterdziestu stoiskach każdy znajdzie coś dla siebie. Sprzedawcy oferują wiele lokalnych produktów w korzystnych cenach, takich jak tradycyjne norweskie przysmaki czy ciepłe zimowe swetry. Organizowane są też świąteczne koncerty i warsztaty, a najmłodsi mogą spotkać się z Julenissen, czyli samym Świętym Mikołajem.

Piernikowe miasto w Bergen

19 listopada-31 grudnia: Teatergaten 37, Bergen

To już 26. raz, kiedy w samym centrum Bergen powstało największe na świecie piernikowe miasto – Pepperkakebyen. W tworzeniu miniaturowych domów, ulic, a nawet przechodniów co roku biorą udział uczniowie z lokalnych szkół i przedszkoli. Jest to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin.  Wstęp bezpłatny dla osób poniżej 12 roku życia.

Jarmark w skansenie w Lillehammer

2-3 grudnia: Maihaugen, Lillehammer

Maihaugens julemarked to wydarzenie, które odbywa się co roku w pierwszy weekend adwentu. Ma miejsce w zabytkowym skansenie w Lillehammer, a jedną z wielu atrakcji jest możliwość wejścia do udekorowanych świątecznymi ozdobami budynków. Na ponad 120 straganach można kupić produkty rzemieślnicze, tradycyjne jedzenie i wiele ciekawych pomysłów na oryginalne prezenty. Wstęp na jarmark jest płatny – bilety można kupić na miejscu lub przez internet, oszczędzając 20 koron.

Røros – miasto z „Krainy Lodu”

7-10 grudnia: Røros

Niezwykły klimat miasta Røros był inspiracją dla twórców bajki „Kraina Lodu”, dlatego prawdziwie zimowo-świąteczny klimat na tamtejszym jarmarku jest gwarantowany. Oprócz zakupów wśród ponad 60 straganów będzie można przejechać się saniami ciągniętymi przez konie, posłuchać bożonarodzeniowego koncertu, czy obejrzeć wystawę pierniczków.

Jarmark w Trondheim

8-20 grudnia: Torvet, Trondheim

Jarmark bożonarodzeniowy w Trondheim organizowany jest w tym roku już po raz 15. Przez prawie dwa tygodnie można będzie zrobić świąteczne zakupy u ponad 80 sprzedawców, którzy oferować będą nie tylko lokalne produkty i jedzenie, ale także bożonarodzeniowe drzewka. Organizatorzy zaplanowali dla odwiedzających rozmaite atrakcje, takie jak: koncerty, przedstawienia i wycieczki saniami.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas