13
dni
do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii!
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Surowa kara dla niesfornych przyjezdnych: rząd ułatwił deportację

Emil Bogumił

22 lutego 2021 17:00

Udostępnij
na Facebooku
10

Rząd wciąż stara się zminimalizować transmisję wirusa z zagranicy. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Norweski rząd wprowadził w życie podstawę prawną, która umożliwia deportację z kraju obcokrajowców łamiących restrykcje. Kara będzie wymierzana tym którzy naruszają regulacje dotyczące rejestracji podróży oraz poddania się testom na obecność koronawirusa.
Reklama
O wejściu w życie nowej podstawy prawnej poinformowano 12 lutego. – Naruszenie obowiązku poddania się testom i rejestracji podróży jest karalne zarówno dla Norwegów, jak i obcokrajowców. Ważne jest, aby te wymagania były przestrzegane. Ograniczenie napływu osób zakażonych, jest warunkiem wstępnym, aby ostatecznie móc złagodzić ograniczenia wjazdu. Ważne jest, aby zasady były egzekwowane i istniały skuteczne oraz adekwatne sposoby reagowania na łamanie przepisów – tłumaczy regulacje minister sprawiedliwości Monica Mæland.

Nowe przepisy konieczne do ograniczenia transmisji koronawirusa

Rząd przyznał, że surowe regulacje są niezbędne do umożliwienia służbom szybkiej reakcji na łamanie prawa. Jak zaznaczają członkowie rządu, przepisy umożliwiające deportację nie będą stosowane wobec cudzoziemców posiadających miejsce pobytu w Norwegii, obcokrajowców starających się o azyl, dzieci do 12 roku życia oraz osób, wobec których szczególne przesłanki przemawiają za pozostawieniem ich na terytorium kraju fiordów.

Podstawa prawna

Członkowie rządu przypominają, że w Norwegowie obowiązują także inne przepisy, które umożliwiają deportowanie obcokrajowców. Surowa kara może dotknąć osoby, które naruszają zasady kwarantanny, permanentnie łamią obowiązujące restrykcje lub stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


wojtekk802 napisał:
Po co te kłótnie polaki? . Polaki beze kłótni, mieli by pypcie na dupie, a tak mają gładkie jak noworodki.
Te zwady, niesnaski to Narodowy sport ponad podziałami.
- Czarny kler się wadzi.
- Rząd się wadzi.
- Sędziowie się wadzą
To i parafialny naród też się wadzi.
Co we tem dziwnego?

Po co te kłótnie polaki? Jest chujnia i po co tu owijac w bawelne.

Paweł Ludwa

6 dni temu

,,...pasożytnicza urzędnicza klasa próżniacza uczyniła..." Używanie zlepionych, mądrze brzmiących słów nie sprawia, że twoja wypowiedź staje się mądrzejsza - wręcz przeciwnie... Poszukaj sobie kraju, który jest bardziej liberalny. Nikt cię tu na siłę nmie trzyma...

RafalC75

23-02-2021 17:12

Don!

20 godzin temu

Pasożytnicza urzędnicza klasa próżniacza uczyniła z kraju Wikingów gułag. Te restrykcyjne działania z powodu infekcji o niskiej śmiertelności nie mają uzasadnienia medycznego i są elementem zsynchronizowanej tresury społeczeństw .

A Ty co , jesteś sadomasochistą? lubisz być zniewalany i poniżany? Zapewne tak , skoro uważasz że Norwegia to gułag (zamknięty obóz pracy przymusowej) i sam dobrowolnie tu jesteś......

boj fra oszlo

22-02-2021 21:51

...co za donk\"!

Don!

22-02-2021 21:33

Pasożytnicza urzędnicza klasa próżniacza uczyniła z kraju Wikingów gułag. Te restrykcyjne działania z powodu infekcji o niskiej śmiertelności nie mają uzasadnienia medycznego i są elementem zsynchronizowanej tresury społeczeństw .

Nyga

22-02-2021 20:21

Edit; "niesfornych przyjezdnych" -(nie dotyczy pontonów).

minip.70

22-02-2021 18:49

W Norwegowie Norkow kuja
Wiec Norasek madra glowa
Blaka sie po calym swiecie
Aby dojsc do Norwegowa

Piotr De

22-02-2021 18:32

"Członkowie rządu przypominają, że w Norwegowie obowiązują także inne przepisy, które umożliwiają deportowanie obcokrajowców."
Dobrze, że nie w San Escobar

DK84

22-02-2021 17:57

"Świat zszedł na psy"

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram