Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Śnieg zasypie Norwegię. W weekend alerty dla prawie całego kraju Aktualności
Natalia Szitenhelm 29 listopada 2019
08:00

Śnieg zasypie Norwegię. W weekend alerty dla prawie całego kraju

Skomentuj
Śnieg spadnie w praktycznie całym kraju, stwarzając w niektórych miejscach bardzo trudne warunki do jazdy. Photo by Adrianna Kaczmarek on Unsplash
W nadchodzący weekend meteorolodzy przewidują spore opady śniegu na północy, w środkowej, wschodniej, zachodniej i południowej Norwegii. Dla prawie całego kraju obowiązują ostrzeżenia pogodowe, bo ilość śniegu, która spadnie, spowoduje trudne warunki do jazdy na wielu drogach. Alerty obowiązują w niektórych miejscach już od 28 listopada.
Reklama

Kilkanaście centymetrów śniegu

Najwcześniej, bo od czwartku, śnieg sypie na południu. Żółty alert pogodowy ogłoszono dla Oslo, Akershus, Buskerud, Vestfold i Telemark – w ciągu doby szacowano opady w granicach 5-15 cm śniegu. 

Poniżej: na południu alerty skierowane są zwłaszcza do kierowców. Lokalnie na drodze mogą występować trudne warunki do jazdy.
Również w środkowej i wschodniej Norwegii śnieg pojawił się już wczoraj. W regionach Oppland i Hedmark ustanowiono żółty alert pogodowy.

W weekend zasypie zachód i północ

Od 29 listopada sporych opadów śniegu muszą spodziewać się mieszkańcy Nordfjord, Møre i Romsdal i Trøndelag. Oprócz tego w tym regionie meteorolodzy przewidują silne wichury od północnego-zachodu. Wydano żółte ostrzeżenie pogodowe, które obowiązuje do 2 grudnia. Instytut Meteorologiczny zaleca, by zabezpieczyć wszelkie zewnętrzne instalacje i obiekty, które mogą ulec zniszczeniu. Ponadto informuje, że na drogach wystąpią trudne warunki, a niektóre odcinki mogą nawet zostać zamknięte z powodu złej pogody. Na niektórych trasach może obowiązywać jazda w kolumnie (kolonnekjøring).
Żółty alert pogodowy z powodu obfitych opadów śniegu i silnych powiewów wiatru wydano także dla Nordland, Troms i przybrzeżnych regionów Finnmarku. Pogoda zacznie się tam pogarszać od 30 listopada od godziny 13. 

Poniżej:Instytut na swoim Twitterze zamieścił ciekawe zdjęcie – pokrywę śnieżną, która nienaruszona zsunęła się z dachu. Zdjęcie zrobiono pod koniec listopada w Geilo.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas