Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skandal w Østlandet: szef policji zatrzymany za oglądanie pedofilskich treści Aktualności
Maja Zych 02 lipca 2018
13:27

Skandal w Østlandet: szef policji zatrzymany za oglądanie pedofilskich treści

1
Skomentuj
Policjant został zawieszony w pełnieniu obowiązków bezzwłocznie po odkryciu sprawy. MN
W poniedziałek 2 lipca norweskie media poinformowały o szokującej sprawie jednego z szefów policji z Østlandet, który oskarżony został o oglądanie treści pedofilskich. Podczas śledztwa w związku z inną sprawą funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna miał dostęp do filmów i zdjęć, które przedstawiają dzieci w sytuacjach erotycznych. Oskarżony nie przyznaje się do winy.
Sprawa policjanta ruszy 26 września tego roku, a za zarzucane czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Reklama

Przypadkowe odkrycie

Szokującego odkrycia dokonali policjanci prowadzący śledztwo przeciwko mężczyźnie w związku z inną sprawą. Po przeszukaniu jego prywatnego komputera okazało się, że poprzez internet oglądał on treści, które m.in. przedstawiały akty seksualne z udziałem dzieci.

W domu nie zabezpieczono jednak materiałów pornograficznych – prokurator policyjny Julie Ulstein tłumaczy, że obecnie wiele osób ogranicza się do oglądania zdjęć i filmów w sieci, gdzie są one obecnie łatwo dostępne.

Nie przyznaje się do winy

Zgromadzony materiał pozwolił prokuraturze na przygotowanie aktu oskarżenia. Obecnie mężczyzna jest zawieszony w pełnieniu obowiązków, a osoby pracujące przy sprawie nie były z nim wcześniej związane zawodowo.

Oskarżony policjant według swojego adwokata nie przyznaje się do winy. Sprawa rozpocznie się sądzie rejonowym w Asker og Bærum 26 września tego roku. Maksymalny wymiar kary za zarzucane mu czyny wynosi 3 lata pozbawienia wolności.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PolAker
PolAker 03-07-2018 17:17

Czy to nowość w śród Norwegów

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas