Bezpłatna opieka medyczna w Polsce

Złóż wniosek

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Sędziowie ucięli temat: Breivik nie może złożyć apelacji w sprawie warunkowego zwolnienia

Monika Pianowska

23 marca 2022 16:05

Udostępnij
na Facebooku
2
Sędziowie ucięli temat: Breivik nie może złożyć apelacji w sprawie warunkowego zwolnienia

Podczas głosowania 18 marca przedstawiciele Sądu Apelacyjnego Agder uznali ostatecznie, że kolejnej rozprawy nie będzie. Na zdjęciu gmach sądu w Skien. wikimedia.org/ fot. Ahhh25/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Anders Behring Breivik, któremu odmówiono zwolnienia warunkowego w sądzie okręgowym, nie będzie mógł odwołać się do Sądu Apelacyjnego Agder. Sędziowie orzekli jednomyślnie, że apelacja nie powinna być skierowana na nową rozprawę.
Breivik (po zmianie nazwiska Fjotolf Hansen) zgodnie z obowiązującym prawem miał możliwość ubiegania się o zwolnienie warunkowe po odbyciu kary 10 lat z wyroku 21 lat pozbawieniu wolności, który wydano mu po dokonaniu ataku terrorystycznego. W wyniku zamachów zginęło 77 osób.
Chociaż podczas przemówienia twierdził m.in., że dystansuje się od przemocy, Sąd Okręgowy w Telemarku orzekł w lutym, że skazany nadal jest niebezpieczny i odrzucił wniosek o zwolnienie warunkowe. „Biorąc pod uwagę, że jego stan psychiczny nie uległ zmianie, istnieje oczywiste ryzyko, że powróci do zachowania, które doprowadziło do zamachów terrorystycznych 22 lipca 2011 r.” – napisali wówczas sędziowie w orzeczeniu.

Nie będzie kolejnej rozprawy

Mimo to Breivik nie dał za wygraną i odwołał się od decyzji. Podczas głosowania 18 marca przedstawiciele Sądu Apelacyjnego Agder uznali ostatecznie, że kolejnej rozprawy nie będzie. „Zwolnienie Breivika na okres próbny po upływie minimalnego okresu kary pozbawienia wolności byłoby eksperymentem nie do obrony” – pisze Sąd Apelacyjny.
Na zdjęciu: wyspa Utøya, na której w 2011 roku doszło do masakry.

Na zdjęciu: wyspa Utøya, na której w 2011 roku doszło do masakry.Źródło: Fot. Paalso; Paal Sørensen 2011, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Sędziowie podkreślili, że skazany pokazał, że ma zdolność i chęć do przeprowadzania najbardziej ekstremalnych aktów przemocy. Anders Behring Breivik nie może zatem złożyć apelacji i dalszego postępowania w sprawie jego warunkowego zwolnienia nie będzie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


jahu201

26-06-2022 19:39

Tego brakuje, takiego wypóscić na wolność !!!
Następna tragedia gotowa...

jacek lytaw

23-03-2022 22:51

Do końca życia niech siedzi tylko w gorszych warunkach by to odczuł i żeby jak najszybciej targnął się bo szkoda utrzymywać takiego zwyrodnialca.

Reklama

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram