Sprawdź ratę
pożyczki w Norwegii

Sprawdź

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Aktualności

Rząd liberalizuje obostrzenia regionalne. Kolejne zmiany w gminach Viken

Emil Bogumił

04 maja 2021 09:57

Udostępnij
na Facebooku

Na zdjęciu: promenada w Fredrikstad Fot. Thomas M. Hansen, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Rada Ministrów dostosowała środki obowiązujące w norweskich regionach do obecnej sytuacji epidemicznej. Zmiany dotkną wszystkich poziomów obostrzeń. Ponadto 30 kwietnia zliberalizowano część restrykcji, którymi objęte były gminy w Viken.
Reklama
– W Viken obserwujemy tendencję spadkową, ale w części gmin sytuacja epidemiczna pozostaje poważna – czytamy w komunikacie prasowym z 30 kwietnia. W związku z tym, zmiany dotknęły sześć gmin. W Lillestrøm, Lørenskog i Rælingen od szóstego maja obowiązywać będą obostrzenia poziomu B. Te same środki zostały wprowadzone trzeciego maja w Ullensaker. W Eidsvoll i Nannestad zniesiono restrykcje nakładane przez Radę Ministrów. Zmiany będę obowiązywały do 16 maja, z możliwością ponownej oceny po tygodniu.

Działania poziomu B będą kontynuowane w gminach: Bærum, Asker, Drammen, Enebakk, Fredrikstad, Frogn, Halden, Indre Østfold, Nordre Follo, Lier, Moss, Råde, Sarpsborg, Ås i Vestby.

Zmiany w środkach w całej Norwegii

Rząd postanowił także zmienić obostrzenia regionalne obowiązujące w całym kraju. Od trzeciego maja kształcenie dorosłych będzie odbywało się na podstawie przepisów lokalnych. Zakazano także stosowania przyłbic w zakładach pracy zamiennie z maseczkami. – Ich działanie nie jest wystarczająco udokumentowane – czytamy w komunikacie z 30 kwietnia. W środkach poziomu B pozwolono na odbywanie się targów na świeżym powietrzu oraz przeprowadzanie zajęć na uniwersytetach i szkołach zawodowych w 10-osobowych grupach. Od 10 maja w ceremoniach pogrzebowych udział weźmie maksymalnie 50 osób. W gminach z obostrzeniami poziomu C mieszkańcy będą mogli korzystać z ofert zajęć pływackich.
Poziom wprowadzonych środków regionalnych zależy od sytuacji epidemicznej w gminie. Szczególnie wysokie zagrożenie wiąże się z nałożeniem obostrzeń poziomu A. Najniższym stopniem uwzględnionym przez norweski rząd jest poziom C.

Komunikat rządu dot. Viken
Komunikat rządu dot. zmian w regionalnych środkach kontroli
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram