Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Rząd łagodzi obostrzenia w Nordre Follo i Ås. Sytuacja w Oslo wciąż niepewna

Emil Bogumił

10 lutego 2021 14:48

Udostępnij
na Facebooku
1

Sytuacja w wielu gminach wciąż wymaga zachowania dodatkowych środków ostrożności. Fot. Pixabay

Jak poinformował rząd, sytuacja epidemiczna w Norwegii wciąż nie jest idealna. Dziewiątego lutego, na konferencji prasowej, minister zdrowia Bent Høie poinformował, że w większości gmin, w których pojawiły się zmutowane odmiany koronawirusa, wciąż obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. Liczbę miejscowości ze szczególnymi środkami ostrożności ograniczono do trzech.
Reklama
Szef resortu zdrowia poinformował, że w Ring 1 pozostaną Oslo, Halden, Sarpsborg. W strefie większość wykładów, lekcji i kursów odbywa się online. Zabroniona jest także organizacja imprez. Zajęcia sportowe przeprowadzane są jedynie dla osób poniżej 20. roku życia. Zamknięte pozostają centra handlowe. Funkcjonować mogą sklepy spożywcze, apteki, Vinmonopolet oraz te, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa. Otwarte są restauracje, jednak nie można zamawiać w nich alkoholu.

Blisko 20 gmin z lekko zaostrzonymi obostrzeniami

Bent Høie przekazał dziewiątego lutego szczęśliwą wiadomość mieszkańcom Nordre Follo oraz Ås. Gminy zostały przeniesione z Ring 1 do Ring 2. Z kolei dodatkowe obostrzenia zostały zlikwidowane w Enebakk, Nesodden, Frogn, Vestby. W strefie z lekko zaostrzonymi restrykcjami otwarte są biblioteki, a na zorganizowane zajęcia sportowe mogą uczęszczać także dorośli. Z siłowni korzystać mogą mieszkańcy konkretnej gminy. Władze proszą, by w spotkaniach uczestniczyło maksymalnie pięć osób spoza gospodarstwa domowego. Podobniej jak w Ring 1, zamknięte pozostają centra handlowe.

Gminy znajdujące się w Ring 2: Nordre Follo, Ås, Asker, Bærum, Indre Østfold, Hvaler, Fredrikstad, Moss, Rakkestad, Råde, Skiptvet, Våler, Lillestrøm, Lunner, Lørenskog, Rælingen, Nittedal.

Rząd poinformował, że środki obowiązujące w gminach będą aktualizowane na bieżąco. Zachowanie najsurowszych obostrzeń dotknie te miejscowości, w których mutacje koronawirusa transmitowane są w nieznany dla służb sposób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


minip.70

10-02-2021 17:50

A moze by,a gdyby tak:
Zamienic miejscami Ring1 z Ringiem2
Wtedy ci z R1 mogliby zlapac troche oddechu,a ci z R2 podniesc sobie cisnienie i poziom adrenaliny.
Czyli wszyscy zadowoleni!
p/s:
bardzo podobywuje mi sie potraktowanie Monopolu,jako niezbednego do prawidlowego funkcjonowania spoleczenstwa.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram