Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rośnie konkurencja dla Vippsa. PayPal lansuje usługi w Norwegii Aktualności
Maja Zych 19 lutego 2019
12:32

Rośnie konkurencja dla Vippsa. PayPal lansuje usługi w Norwegii

2
Skomentuj
Transakcje przy użyciu smartfona to obecnie jedna z najpopularniejszych form płatności. Fotolia.com / Royalty Free
Firma PayPal wprowadziła we wtorek 19 lutego w Norwegii nową usługę, która może stać się konkurencją dla popularnego nad fiordami Vippsa. Serwis umożliwia szybkie przelewy między znajomymi przez aplikację i stronę internetową, a zamiast numeru konta potrzeba jedynie numeru telefonu lub adresu email odbiorcy. Dla norweskich klientów prywatnych usługa ma być bezpłatna przy przelewach w tej samej walucie także między państwami Unii Europejskiej.
Reklama

Nowość na rynku

Usługa przelewów na adres email wprowadzona została w tym samym czasie w 25 krajach europejskich i umożliwia darmowe przelewy we wszystkich państwach Unii – żeby dokonać transakcji potrzebne jest jedynie zarejestrowane konto oraz dostęp do internetu. Firma liczy, że usługa zyska zwolenników w szczególności dzięki łatwej obsłudze przelewów międzynarodowych, do których nie ma potrzeby znajomości dodatkowych numerów BIC lub IBAN.

Takie transakcje będą też bezpłatne, dopóki będą w tej samej walucie – może się to okazać przewagą nad aplikacją Vipps, która pobiera 1 proc. od wszystkich transakcji powyżej 5000 koron. Zgodnie z deklaracjami firmy w Norwegii opłatami obciążeni zostaną jedynie klienci firmowi.

Łatwe przelewy między znajomymi

Głównym założeniem pomysłu jest ułatwienie transakcji między znajomymi – chodzi o m.in. sytuacje, kiedy chce się na przykład zwrócić swoją „część” za bilety do kina czy prezent.

Według analiz przeprowadzonych dla firmy PayPal na norweskim rynku to właśnie w gronie znajomych istnieje największe zapotrzebowanie na tego typu transakcje – niemal połowa pytanych przyznaje, że zdarzyło jej się nie oddać długów do kwoty 100 koron.

– Widzimy, że potrzeba, żeby oddawać pieniądze lub płacić między znajomymi, na przykład za lunch lub obiad, rośnie na całym świecie –  mówi kierownik PayPala w Norwegii Jonas Breding.

PayPal chce dlatego stawiać na proste i szybkie rozwiązania, które ich zdaniem mogą stać się nowym standardem w bankowości.

Amerykańska firma PayPal powstała w 1998 roku i od tego czasu stale rozszerza swoje usługi – obecnie płatności PayPalem możliwe są w aż 190 krajach na całym świecie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Paweł Z.
Paweł Z. 19-02-2019 16:47

Mistrz kłamstwa Musk chce twoich pieniędzy.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas