DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Aktualności

Rewelacyjny Stoch skoczył po złoto. Polak mistrzem olimpijskim [PJONGCZANG 2018]

Hanna Jelec

17 lutego 2018 18:54

Udostępnij
na Facebooku

To pierwszy medal Polaków zdobyty na Olimpiadzie w Pjongczang wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0 AT

Wspaniałe wieści z Pjongczang: Kamil Stoch znów okazał się najlepszy. Skoczek zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich i trzeci tytuł mistrza. Dobrze wypadliśmy także w klasyfikacji drużynowej: Polacy zajęli trzecie miejsce. Wyprzedzili nas jedynie Niemcy i Norwegowie.

Znów wyskakał złoto

Podwójny mistrz z Soczi 17 lutego skoczył po kolejny złoty medal - tym razem w Pjongczang. Podczas konkursu na dużej skoczni, Stoch zaprezentował się rewelacyjnie, zdobywając tym samym pierwsze miejsce na podium. W wywiadach z dziennikarzami przyznaje, że dał z siebie wszystko i czuje, że zasłużył na tytuł mistrza olimpijskiego.

Polska drużyna na podium

W klasyfikacji drużynowej również wypadliśmy bardzo dobrze. Dawid Kubacki uplasował się na 10. miejscu, Stefan Hula na miejscu 15., a Maciej Kot zajął pozycję 19. Polska drużyna stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji zespołowej. Wyprzedzili nas jedynie Niemcy i Norwegowie.