Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Rekord zakażeń w Norwegii: tak wielu przypadków koronawirusa nie było od początku pandemii

Emil Bogumił

26 sierpnia 2021 09:39

Udostępnij
na Facebooku
Rekord zakażeń w Norwegii: tak wielu przypadków koronawirusa nie było od początku pandemii

Pomimo wzrostu zakażeń, sytuacja w norweskich szpitalach jest stabilna. /zdjęcie poglądowe, Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

W ciągu ostatniej doby w Norwegii odnotowano 1294 przypadków koronawirusa, wynika z raportu Systemu Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) opublikowanego 26 sierpnia. To największa liczba nowych przypadków od początku pandemii.
Wzrastający trend zakażeń obserwowany jest w kraju fiordów od kilku tygodni. Rozpoczął się w ostatnich dniach lipca i trwa przez cały sierpień. 1294 nowych infekcji to o 682 przypadki więcej niż tego samego dnia w minionym tygodniu sierpnia. W Norwegii wzrosła także średnia wyliczana na podstawie przypadków z siedmiu ostatnich dni. 26 sierpnia wyniosła 820 i w porównaniu z poprzednim analogicznym okresem wzrosła o 280 zakażeń.

W porównaniu z zimową oraz wiosenną falą zadowalające informacje przekazują norweskie szpitale. 26 sierpnia hospitalizacji wymagało 56 pacjentów z COVID-19. W marcu było ich 250.

Kolejna mutacja koronawirusa w kraju

Za blisko 30 proc. nowych zakażeń odpowiadają mieszkańcy Oslo. 26 sierpnia lokalna służba zdrowia poinformowała o 388 przypadkach koronawirusa w norweskiej stolicy. Około połowa z ponad 2200 zarażonych w mieście w ciągu ostatnich dwóch tygodni ma mniej niż 20 lat.
Najmłodsi Norwegowie w wielu przypadkach wciąż oczekują na przyjęcie szczepionki na COVID-19.

Najmłodsi Norwegowie w wielu przypadkach wciąż oczekują na przyjęcie szczepionki na COVID-19. Fot. stock.adobe.com/licencja standardowa

Jak poinformował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI), za większość nowych zakażeń koronawirusem odpowiada wariant delta. 25 sierpnia instytucja wydała komunikat, w którym przyznała, że w kraju fiordów odkryto nową mutację wirusa. Stanowi podwariant delty. Po raz pierwszy wykryto go w styczniu 2021 roku w Kolumbii.

Od początku pandemii 152 119 osób w Norwegii otrzymało pozytywny wynik testu na COVID-19. 814 z nich zmarło. 58,5 proc. zgonów dotyczyło osób powyżej 80. roku życia.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok