Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ranking krajów, w których żyje się najlepiej. Norwegia po raz kolejny zwyciężyła Aktualności
Hanna Jelec 22 września 2018
08:00

Ranking krajów, w których żyje się najlepiej. Norwegia po raz kolejny zwyciężyła

34
Skomentuj
Norwegia po raz trzynasty znalazła się na podium w rankingu ONZ fot. Joanna Chmara
Ranking Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ucieszy wielu, którzy zdecydowali się na emigrację do kraju fiordów. Według ONZ to właśnie Norwegia jest państwem, w którym mieszkańcy mają się najlepiej.
Norwegowie mają powody do radości – ich kraj został okrzyknięty najbardziej rozwiniętym ze wszystkich na świecie. W rankingu uwzględniono m.in. poziom edukacji, długość i standard życia w danym kraju.
Reklama

Nie tylko w Europie

Ranking najlepszych krajów do życia powstał w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. ONZ oceniło średnią oczekiwaną długość życia, analfabetyzm, poziom edukacji oraz standard życia w państwach na całym świecie. Na pierwszym miejscu po raz kolejny znalazł się kraj fiordów. Drugie miejsce zajęła Szwajcaria. Dobrze żyje się także poza granicami Europy – na trzecim miejscu w rankingu znalazła się Australia. Czwarte miejsce zajęły Niemcy, piąte – Islandia. Na szóstym miejscu w rankingu widnieje Hong Kong.

Mistrzostwo po raz 13

To już 13 raz, gdy Norwegia znalazła się na pierwszym miejscu. ONZ tworzy tego rodzaju raport co roku, uwzględniając około 170 państw. Do sporządzenia rankingu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju używa się tzw. „wskaźnika rozwoju społecznego”.

Twórcy raportu podkreślają, że wiele państw wciąż znajduje się na samym dole listy, nie spełniając wymogów wskaźnika rozwoju społecznego. Mimo to odnotowano pewną poprawę: w ubiegłym roku takich państw było aż 49, w obecnym – 38.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo
boj fra oszlo 24-12-2018 10:34

..cd.
...ucząc sie jezyka obcego ponad 10 lat w polskich szkolach
...to nawet krowe nauczyłbyś latać

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 24-12-2018 10:30

Henio 55 napisał:
Tak tak, Norwegia jest tak wykształcona że dziecko w 5 klasie podstawówki nie wie co to jest tabliczka mnożenia i woli utrzymywać emigrantów którym nie sini się pracować ,a rodowitym Norwegom nie przyznaje wypłaty za zasiłek chorobowy.I tak naprawdę to niech w przeciętnej norweskiej rodzinie pracuje 1 osoba to zobaczymy jak długo w tym norweskim dobrobycie pociągnie!

....
...od liczenia maja kalkulatory,tablety,etc..
...ty piszac takie brednie do liczenia uzywales zapewne palcow i to nie tylko rąk?
...sprawdz ranking ! gdzie jest Norge a Polska pod wzgledem edukacji...
...tutaj zwykly robotnik zna jezyk angielski i jest fachowcem w swoim zawodzie
...hmmm...skoro poruszyles temat edukacji to moze wyjasnisz wszystkim forumowiczom jak to jest mozliwe ,że małoktóry z naszych magistrów zna biegle jakikolwiek jezyk obcy!!!!!

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Henio 55
Henio 55 23-12-2018 22:18

Tak tak, Norwegia jest tak wykształcona że dziecko w 5 klasie podstawówki nie wie co to jest tabliczka mnożenia i woli utrzymywać emigrantów którym nie sini się pracować ,a rodowitym Norwegom nie przyznaje wypłaty za zasiłek chorobowy.I tak naprawdę to niech w przeciętnej norweskiej rodzinie pracuje 1 osoba to zobaczymy jak długo w tym norweskim dobrobycie pociągnie!

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
XY YZ
XY YZ 27-09-2018 18:41

Zgadzam się. Norwegia jest cienka. Ludzie tutaj nie wiedzą co to znaczy biesiada i dobra kiełbasa i wpajane mają, że są najlepsi

Przecież z Norwegii to murzyni z Afryki się nawet śmieją, że nic tutaj nie ma... !

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PolkaSercem
PolkaSercem 26-09-2018 09:17

Myślę, że opinię najlepszego kraju do życia podzielają głównie rodowici norwedzy, którzy mają wpajane od dziecka, że są najwspanialsi a Norwegia jest najcudowniejsza. Co do poziomu edukacji to nie wiem jakim cudem znalazła się tak wysoko. Moj syn kończył pierwszą klasę w Norwegii w tym roku wróciliśmy i syn poszedł do pierwszej klasy w Polsce bo o drugiej nie ma co marzyć taki właśnie poziom mają a doskonale orientuję się w temacie, bo pracowałam w szkole podstawowej. Nie prawdą jest również, że jak ktoś chce pracować to znajdzie pracę, bo akurat ja bardzo chciałam pracować nauczyłam się norweskiego mam ukonczone studia magisterskie z języka angielskiego oraz doświadczenie. Podziękowano mi po dwóch latach i pozostawiono na miejscu chłopaka, który nie ma żadnego wykształcenia jedynie rok praktyk, ale oczywiście lokalny norweg...
Oczywiście miałam szczęście, że mój mąż świetnie zarabia i nie musiałam iść do "ściery". Jednak wolałam wrócić, dostałam pracę od ręki. Faktycznie zarobki są dużo niższe, ale przynajmniej u siebie. I nikt mi nie.powie, że Norwegia jest najlepiej rozwiniętym krajem, chyba tylko pod względem cyfrowym, ale wszystko inne kina, teatry ( po jednym w Bergen), centra handlowe, sklepy jest o wiele uboższe niż w Polsce. Jakość produktów spożywczych zgroza. Podsumowując wszędzie dobrze ale w.domu najlepiej

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
high octane
high octane 24-09-2018 15:55

1 W 2030 beda juz tylko elektryki na drogach. Wiec kogo oni chronia likwidujac teraz miejsca parkingowe. Kompletny brak logiki wladz, dlatego ten kraj jest wlasnie w takim stanie.

2 Puszka browaru Polska cena plus koszt transportu do jakiegokolwiek kraju Unii. 0.6 nok + transport. No 3.6 nok. Zarobisz 6x wiecej niz w Unii, zeby bylo dla ciebie relatywnie taniej.

3 Posiadaja kredyty na min. 2x-3x zawyzone ceny nieruchomosci w stosunku do Niemiec czy Holandii gdzie gospodarka jest o wiele mocniejsza i bardziej zdywersyfikowana niz No.

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 24-09-2018 15:02

high_octane napisał:
Dobrze ze podales kontr-argumenty przeciwko tym 5 punktom. A chwila... to tylko zwykla szydera i zasmiecanie forum swoja satanska osoba.
Moze i Norwegia jest najszczesliwszym krajem na swiecia, ale za to Polacy sa najmniej szczesliwa grupa w nim zyjaca.

Tym razem sie z toba wyjatkowo zgadzam.
Polacy sa najnieszczesliwsza grupa mieszkajaca w Norwegii. I jest to wybor swiadomy.
Nie wiem, czy jest jakis kraj na swiecie, zeby Polak uznal og za godny do zycia i godny do szczescia.

Wsrod Polakow sa sami ekonomisci i wizjonerzy. Oni Maja wlasna wizje szczescia.
A tu w Norwegii....coz
1. O zgrozo, samochody nie maja dosc miejsc parkingowych. To pare minusow na karcie szczescia. Jak to jest mozliwe, ze ochrona srodowiska jest tutaj brana powaznie.
2. O zgrozo, alkohol i papierosy sa drogie. Hmm, to jest bardzo relatywne.
3. O zgrozo, domy sa niedostepne dla ciezko pracujacych ludzi. Hm, ciekawe spojrzenie. Odsetek ludzi posiadajacych wlasny kat jest bardzo wysoki i wynosi 77%. Odsylam do ssb.
4. O zgrozo zgrozowa...slawetny barnevernet. Tony papieru juz sa zapisane. Nie bede jeszcze raz pisal o tym, bo w jakim celu? Zgroza ma to do siebie, ze lubi sie straszyc. Najlepiej bezpodstawnie.

Tak wiec przedstawicielu nieszczesliwej grupy karnych wyslannikow do kraju zgrozy...
Ubolewam nad twoim nieszczesciem. I zycze duzo szczescia.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
high octane
high octane 24-09-2018 12:15

Dobrze ze podales kontr-argumenty przeciwko tym 5 punktom. A chwila... to tylko zwykla szydera i zasmiecanie forum swoja satanska osoba.

Moze i Norwegia jest najszczesliwszym krajem na swiecia, ale za to Polacy sa najmniej szczesliwa grupa w nim zyjaca.

10
Odpowiedz