Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Aktualności

Przetasowania na mapie infekcji. Kwarantanna wjazdowa dla tych państw i regionów

Natalia Szitenhelm-Smeja

09 sierpnia 2021 09:25

Udostępnij
na Facebooku
Przetasowania na mapie infekcji. Kwarantanna wjazdowa dla tych państw i regionów

Po powrocie do Norwegii ze Sztokholmu niezaszczepionych obowiązuje kwarantanna wjazdowa. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/borisb17

Od 9 sierpnia kolejne kraje zmieniają kolor na mapie infekcji Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI). Oznacza to, że podróżni powracający do kraju fiordów z kilku państw i regionów będą musieli poddać się kwarantannie wjazdowej.
Norweskie władze, na podstawie danych Europejskiej Agencji Kontroli Zakażeń, zaktualizowały zasady dotyczące wjazdu z zagranicy na teren kraju fiordów.

Do 1 września MSZ przedłuża zalecenie, by unikać wszelkich podróży, które nie są bezwzględnie konieczne do wszystkich krajów z wyjątkiem UE / EOG, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Kwarantanna wjazdowa

Od 9 sierpnia kwarantanna wjazdowa (domowa lub hotelowa) obowiązuje dla podróżnych wracających z państw:

- Monako, Andora, Cypr, Niderlandy, Hiszpania i Wielka Brytania - po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna hotelowa

- Chorwacja, Litwa, Watykan, Belgia, Włochy, San Marino, Szwajcaria, Francja, Wyspy Owcze, Grecja, Irlandia, Islandia, Luksemburg, Malta i Portugalia - po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna domowa

Polska nadal jest oznaczona kolorem zielonym na mapie FHI. Oznacza to, że podróżnych wracających z tego kraju do Norwegii nie obowiązuje kwarantanna wjazdowa.

Zaktualizowana mapa FHI

Zaktualizowana mapa FHI fhi

Skandynawia i regiony nordyckie

Choć na mapie ECDC cała Szwecja i Finlandia oznaczone są kolorem pomarańczowym i czerwonym, to władze Norwegii zdecydowały, że od 9 kwietnia kwarantanna wjazdowa obowiązywać będzie po powrocie z niektórych regionów.

Szwecja: 
- Norrbotten, Östergötland, Värmland, Västra Götaland, Gotland, Halland, Skåne, Sztokholm - po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna domowa

Finlandia:
- Mellersta Österbotten SVD, Östra Savolax SVD, Länsi-Pohja SVD, Syd-Österbottens SVD, Vasa SVD - po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna domowa.

Osoby w pełni zaszczepione lub te, które w ciągu 6 ostatnich miesięcy przeszły covid-19 i mogą to udokumentować za pomocą zaświadczenia z kodem QR wydanego przez norweską/szwedzką/duńską służbę zdrowia, lub Unijnego Certyfikatu Covid (UCC), nie muszą:

- rejestrować swojego pobytu
- wykonywać testu na covid-19 przed wjazdem do Norwegii
- wykonywać testu na koronawirusa na granicy
- poddawać się kwarantannie wjazdowej

Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok