Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Producent szczepionek zwiększa tempo. 900 000 dawek trafi do Norwegii szybciej

Natalia Szitenhelm

03 lutego 2021 16:30

Udostępnij
na Facebooku
4

W zeszłym tygodniu minister zdrowia informował o opóźnieniach w narodowym programie szczepień. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/myskin

Pfizer-BioNTech, producent szczepionek na koronawirusa, dostarczy w drugim kwartale 2021 na rynek UE 75 mln dodatkowych dawek szczepionki, potwierdziła na początku lutego szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Ok. 900 tys. dawek trafi do kraju fiordów - to o wiele szybciej, niż planowano.
Reklama
O tym, że na unijny rynek trafi w drugim kwartale 75 mln dodatkowych dawek, Ursula von der Leyen poinformowała na swoim Twitterze. - Współpracujemy z koncernami farmaceutycznymi, by zapewnić dostawę szczepionek dla Europejczyków - napisała. Dodała też, że Pfizer-BioNTech dostarczy w 2021 w sumie 600 mln dawek wakcyny.

Szczepionka trafi nad fiordy szybciej

Jak poinformowało TV2, do Norwegii z puli 75 mln trafi 900 tys. dawek szczepionki. TV2 cytuje wypowiedź kierownika ds. komunikacji w Pfizer Norway, Joachima Henriksena, który wyjaśnia, że producent zapowiedział, że dostarczy dodatkowe 75 milionów dawek w drugim kwartale do UE. Norwegia także otrzyma część tego pakietu. - Nie chodzi o to, żebyśmy otrzymywali więcej dawek, ale żebyśmy otrzymywali je wcześniej, niż początkowo sądzono - podsumował. 

To dobra wiadomość dla norweskich władz, które w zeszłym tygodniu zapowiedziały opóźnienia w narodowym programie szczepień.
TV2 powołuje się również na informacje z Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI), który podaje, że Norwegia miała początkowo otrzymać około 1 380 000 dawek szczepionki od firmy Pfizer-BioNTech w drugim kwartale. 900 tys. dodatkowych dawek oznacza, że ​​do kraju fiordów może teraz trafić w sumie 2 280 000 dawek w drugim kwartale. 

Dane FHI na 2 lutego pokazują, że do tej pory w Norwegii pierwszą dawkę szczepionki na covid-19 przyjęło ok. 106 tys. osób, dwiema dawkami zaszczepiono zaś prawie 20 tys. osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wojciech Orlowski

09-02-2021 05:33

Czyli jak wezmę 20 dawek to starczy mi na długo? Hahaha

Joanna Kuchnicka

03-02-2021 22:21

Krzysztof Makowski napisał:
Plan-C zadała racjonalne pytanie do nas wszystkich. Jeśli ciebie nie niepokoją powikłania po szczepieniach, to albo masz kłopoty z racjonalnym i krytycznym myśleniem, lub nadajesz jak oficer prowadzący każe.
Niepokoje sie od lat chorobami. Dlatego skonczylam szkole medyczna. Dlatego czytam, ogladam, rozwazam, analizuje, rozmawiam, czasem sie szkole. Dlatego mam ochote na merytoryczne dyskusje szczegolnie z ludzmi z branzy. Pewnie miewam czasem (jak kazdy) problem z racjonalnym/krytycznym mysleniem.
\"Oficerem prowadzacym jest kazdy ten ktory kaze\" jest po I kazdy rodzic, opiekun itp itd. Kto i kiedy ciebie wychowal? Jakie miales doswiadczenia? Jak i gdzie to zweryfikowales SAM jako dojrzaly osobnik? Jakie wnioski wysnules dla siebie po analizie doswiadczen tych co tobie \"kazali\" ? Takich pytan jest wiecej. Zadaj je sobie sam/sama.

Joanna Kuchnicka

03-02-2021 18:38

PLAN-C napisał:
Czy wiadomo coś więcej na temat ofiar śmiertelnych po szczepieniu na covid ?
Jakieś śledztwo sekcje zwłok? W końcu to na nie była tylko jedna osoba !


A kogo konkretnie pytasz na tym portalu? Wyslij zapytanie do odpowiedniej instytucji.

Piotr De

03-02-2021 18:32

To jak? Szczepią się od Świąt Bożego Narodzenia i mają tylko 100 tys osób? To na kolejne 5,4 miliona będą potrzebować około 5 lat. Na pierwszą dawkę oczywiście.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram