Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Pora pożegnać się z zimową aurą w lipcu. Do Norwegii wraca słońce Aktualności
Natalia Szitenhelm 10 lipca 2019
11:03

Pora pożegnać się z zimową aurą w lipcu. Do Norwegii wraca słońce

Skomentuj
Mieszkańcy Norwegii wreszcie będą mogli cieszyć się słońcem. MN
Czas na poprawę pogody po zeszłotygodniowych opadach śniegu i rekordach zimna. Meteorolodzy z Norweskiego Instytutu Meteorologicznego prognozują wyższe temperatury w całej Norwegii. Co prawda gdzieniegdzie wystąpią zachmurzenia i przelotne opady, jednak można stwierdzić, że do kraju fiordów wreszcie wraca słońce.
Od 10 lipca w całym kraju prognozuje się zdecydowany wzrost temperatur spowodowany połączeniem wysokiego ciśnienia zlokalizowanego w okolicach Morza Norweskiego z niskim ciśnieniem na zachód od Wysp Brytyjskich. Pogoda poprawi się zwłaszcza na południu i wschodzie kraju, gdzie temperatury będą utrzymywać się na poziomie 18-25 kresek na termometrze. Cieplej stopniowo będzie się także robić na zachodzie. Trochę chłodniej będzie na wybrzeżu, jednak nadal dość pogodnie, choć – jak mówią meteorolodzy – należy się przygotować na przelotne opady, bowiem ciśnienie nie jest stabilne.
Reklama

Słoneczny weekend

Pogoda poprawi się zwłaszcza w środę i czwartek, jednak słoneczna aura ma się utrzymać aż do końca weekendu, choć meteorolodzy studzą zapał wszystkich, którzy z utęsknieniem czekają na upały – przez kilka dni wszystko może się niestety zmienić.

Poniżej: Na północy mimo przelotnego zachmurzenia temperatury będą utrzymywać się na poziomie powyżej 20 kresek.
Poniżej: w całej Norwegii temperatury znacznie wzrosną, choć możliwe są przelotne opady.

To lipiec czy grudzień?

W zeszłym tygodniu zima zaskoczyła nie tylko drogowców. W niektórych okręgach początek lipca przyniósł iście zimową aurę. Zanotowano rekordy zimna, a obfite opady śniegu sparaliżowały ruch na wielu odcinkach dróg.
Na Facebooku MojejNorwegii nasi czytelnicy zamieszczali zdjęcia zimy w lipcu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas