MojaNorwegia kończy 10 lat!

Przygotowaliśmy dla Ciebie nagrody!

Sprawdź

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Poprawki w ustawie o ruchu drogowym. Planowane zmiany mogą ucieszyć kierowców Aktualności
Krystian Łukowicz 14 listopada 2017
10:00

Poprawki w ustawie o ruchu drogowym. Planowane zmiany mogą ucieszyć kierowców

1
Skomentuj
Być może za jakiś czas kierowcy w Norwegii będą mogli prowadzić bez prawa jazdy w kieszeni. MN
Norweskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji planuje zmienić obowiązek posiadania prawa jazdy podczas prowadzenia pojazdu. Być może już niedługo kierowcy w Norwegii nie będą musieli martwić się mandatem, gdy zostawią prawo jazdy w domu.
Reklama
W piśmie do Departamentu Dróg (Samferdselsdepartementet) i norweskiej policji Ministerstwo proponuje zmiany w kwestii legitymowania kierowców. Zgodnie z nowym pomysłem, możliwe ma być wylegitymowanie kierowców bez obowiązkowego okazania przez nich prawa jazdy.
Ministerstwo chce, aby funkcjonariusze mieli bezpośredni dostęp do bazy danych Statens Vegvesen. Za jej pomocą mieliby mieć pełny wgląd w profil kierowcy, potwierdzając uprawnienia konieczne do prowadzenia pojazdu.
Wcale nie oznacza to, że tradycyjne prawo jazdy zniknie zupełnie. W dalszym ciągu wydawane będzie fizyczne prawo jazdy, ale kierowcy nie będzie grozić mandat za nieokazanie dokumentu podczas zatrzymania. Policja będzie dysponować innymi narzędziami, potrzebnymi do przeprowadzenia kontroli drogowej.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 15-11-2017 12:10

Ta emotikonka sugeruje jak by ulga nas czeka. No tak jedt to bardzo klopotliwe przedstawić prawo jazdy. Codziennie mnie łapie policja i muszę pokazywać prawko. Teraz to się zmieni huraaaa!

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas