Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Polski policjant uratował Norweżkę

Natalia Szitenhelm-Smeja

27 lipca 2022 09:00

Udostępnij
na Facebooku
Polski policjant uratował Norweżkę

Gdyby nie polski policjant, doszłoby do tragedii /zdjęcie poglądowe stock.adobe.com/standardowa/ Tomasz Warszewski

Policjant z Polski, delegowany do pełnienia służby w rejonie Zadaru w Chorwacji, uratował przed gwałtem 20-letnią turystkę z Norwegii. Podczas porannego joggingu po plaży usłyszał krzyk kobiety, zareagował natychmiast.
Reklama
- Sierżant sztabowy Piotr Filar na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Rabce-Zdroju. W tym sezonie wakacyjnym jest jednym z policjantów delegowanych do pełnienia służby na terenie Chorwacji, w rejonie Zadaru - informuje polska policja w komunikacie prasowym. I to właśnie w turystycznym raju w połowie lipca uratował młodą obywatelkę Norwegii przed gwałtem.

Usłyszał krzyk

- Wczesnym rankiem, tuż po godz. 5, policjant w czasie wolnym od służby odbywał poranny trening biegowy w rejonie plaży, gdy usłyszał niepokojące krzyki. Zareagował natychmiast. Okazało się, że pomocy wzywała 20-letnia obywatelka Norwegii, którą padła ofiarą ataku - napastnik usiłował ją zgwałcić. Policjant udzielił kobiecie pomocy - czytamy w informacji prasowej. Chwilę później zatrzymano 22-letniego Chorwata, który zaatakował młodą turystkę. 

O bohaterskiej postawie polskiego funkcjonariusza w ostatnich dniach napisały również norweskie serwisy, m.in. Dagbladet czy Nettavisen.
Do incydentu doszło w nadmorskim mieście Biograd na Moru w Chorwacji.

Do incydentu doszło w nadmorskim mieście Biograd na Moru w Chorwacji.Źródło: stock.adobe.com/standardowa/ilijaa

Polscy policjanci w Chorwacji

Od 1 lipca 2022 polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze do 31 sierpnia 2022 asystują chorwackim i bułgarskim funkcjonariuszom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy licznie odpoczywają w Chorwacji i Bułgarii.


policja.pl
Gość
Wyślij

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram