Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polska przedłuża obostrzenia: wstrzymany ruch lotniczy, zamknięte granice Aktualności
Natalia Szitenhelm 09 kwietnia 2020
14:14

Polska przedłuża obostrzenia: wstrzymany ruch lotniczy, zamknięte granice

Skomentuj
Po Wielkanocy nowe informacje na temat obostrzeń. stock.adobe.com/standardowa/sandra
9 kwietnia podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że Polska podtrzymuje obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Poinformowano też o nowych restrykcjach, m.in. obowiązku noszenia maseczek ochronnych, a także przełożeniu matur. Do 26 kwietnia wstrzymany jest ruch lotniczy, zamknięte są też granice.
Reklama
- Przedłużamy obowiązujące obostrzenia. One działają dobrze - powiedział premier.

Na ten moment Polska do 19 kwietnia przedłuża obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usługowych. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

Do 26 kwietnia przedłuża się zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowego i kolejowego międzynarodowego. Rząd do 3 maja podtrzymuje zamknięcie granic i obowiązkową kwarantannę. Do odwołania obowiązuje także zakaz organizowania imprez masowych.

Obowiązek noszenia maseczek

Minister zdrowia poinformował, że od przyszłego czwartku (16.04) Polska wprowadza obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.

- Tak jak w wielu krajach na świecie jest obowiązek zasłaniania ust, ale może to być chusta czy szalik - opowiedział Szumowski, gdy padło pytanie, skąd można wziąć maseczki, skoro obecnie wszędzie ich brakuje. Minister dodał, że szczegółowe przepisy na ten temat pojawią się po świętach.
Poniżej: wiele osób interesowało, czy rząd przedłuży obostrzenia dotyczące limitu osób w sklepach (3 osoby na kasę). Obecnie pod polskimi supermarketami tworzą się z tego powodu ogromne kolejki.
stock.adobe.com/standardowa/whitelook

Matury najwcześniej w czerwcu

Podczas konferencji premier poinformował, że przesunięte zostają egzaminy maturalne i ośmioklasistów. Matury miałyby odbyć się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. - One nie odbędą się wcześniej niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie powiemy na trzy tygodnie przed - powiedział Mateusz Morawiecki.

Decydująca faza walki z wirusem

- Polska gospodarka wyjdzie z tego trochę pokiereszowana, ale na pewno mocniejsza od innych - twierdzi premier. - Przed nami decydująca faza walki z koronawirusem, niestety odbędzie się w okresie świąt. Zostańmy w domach - powiedział podczas konferencji premier.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas