Aktualności

Po pożarze parkingu na lotnisku w Stavanger. Poranne loty odwołane

Maja Zych

08 stycznia 2020 07:57

Udostępnij
na Facebooku
5

W wymagającej akcji gaśniczej brało udział nawet 70 strażaków. pixabay.com / Pixabay License

W wtorek 7 stycznia w godzinach popołudniowych policja z rejonu Sør-Vest otrzymała zgłoszenie o pożarze na parkingu przy lotnisku w Stavanger. Ogień szybko rozprzestrzeniał się na inne pojazdy, obejmując kilka pięter budynku. W związku ze zdarzeniem cały ruch lotniczy do i z lotniska Sola został wstrzymany. Wznowienie kursowania samolotów planowane jest na środę rano, jednak może minąć trochę czasu, zanim ruch będzie się odbywać bez opóźnień.
Pożar parkingu w Stavanger doprowadził również do ewakuacji około tysiąca osób, w tym pasażerów i gości pobliskiego hotelu Scandic.
Reklama

Na razie za wcześnie, aby odpowiedzieć, która samochody zostały zniszczone. Kiedy sytuacja się wyjaśni i będziemy mieć więcej informacji, wyślemy dane kontaktowe. Wtedy prosimy o kontakt, aby sprawdzić, czy Państwa samochód jest uszkodzony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. ~Avinor

Jak informują nasi czytelnicy, na terenie pogorzeliska trwają prace i szacowanie strat. Służby również kierują ruchem.

Trudna akcja gaśnicza

Pierwsze informacje o pożarze w budynku piętrowego parkingu przy lotnisku w Stavanger pojawiły się we wtorek około godziny 15:30. Ogień rozpoczął się od jednego samochodu, a następnie szybko przemieszczał się na inne piętra. Policja szybko podjęła decyzję o ewakuacji pasażerów oraz gości hotelu Scandic. W akcji gaśniczej brało udział nawet 70 strażaków, którym udało się ugasić pożar około północy. Wciąż nie wiadomo jednak, jaka jest dokładna skala zniszczeń i ile pojazdów zostało spalonych w wyniku wczorajszych zdarzeń.

O sytuacji na lotnisku Stavanger-Sola na swoim Twitterze na bieżąco informowała policja z rejonu Sør-Vest:

Pożar i rozwijający się z tego powodu dym zostały znacząco zredukowane w ciągu ostatnich godzin. Na lotnisku przebywa tylko autoryzowany personel, a reszta osób została przetransportowana do centrum Stavanger.

Poniżej: nagranie z wczorajszego pożaru: 

Utrudnienia dla pasażerów

Pożar budynku parkingu nie obył się bez problemów dla pasażerów podróżujących z lub do lotniska w Stavanger. W związku ze zdarzeniami wszystkie połączenia lotnicze zostały wczoraj wstrzymane, a planowane wznowienie ruchu ma nastąpić w środę rano. Pasażerowie powinni jednak wciąż uważnie śledzić informacje dotyczące lotów, które mogą odbywać się z opóźnieniami.
Tak wygląda tablica porannych odlotów z lotniska Stavanger.
Tak wygląda tablica porannych odlotów z lotniska Stavanger. Avinor / screen

Winny elbil?

Według wstępnych informacji policji ogień miał rozpocząć się od samochodu elektrycznego, a następnie szybko rozprzestrzenić się na inne pojazdy. W budynku najprawdopodobniej brakowało też zraszaczy przeciwpożarowych, które mogłyby powstrzymać płomienie przed przedostaniem się na inne piętra.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
high octane

09-01-2020 20:49

Jak sie nie ma wlasnego rzadu to takie rzeczy sie zdarzaja. US-MAN nie pozwala im inwestowac ich zarobionych pieniedzy w ich wlasnym kraju. Norek tak wiec jak i jego przodkowie dalej mieszka w drewnianej szopie. Smutny los podbitego i zniewolonego narodu.

Jacek X

08-01-2020 21:27

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
noregg

08-01-2020 18:29

Panowie! Ostrzegam przed takimi paniami co wysuwaja takie deklaracje.Juz ja widze jak sprzata wam mieszkanie.

noregg

08-01-2020 12:31

W norwegii wszystko jest na wysokim poziomie to kraj gorzysty.

Tomasz Lenartowicz

08-01-2020 11:09

Kolejny przykład operatywności norweskich służb i Hi-Tech w infrastrukturze. Kiedy czyta się szczegóły o wydarzeniach nadzwyczajnych jak Utøya, KNM Helge Ingstad i wreszcie pożar na Sola to nieodparcie nasuwa się pytanie. Czy rzeczywiście bezpieczeństwo w Norwegii jest na bardzo wysokim poziomie?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram